Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kapitan pozostaje w Lotosie Treflu Gdańsk

Kapitan pozostaje w Lotosie Treflu Gdańsk

fot. Magdalena Bojdo

Kolejny zawodnik pozostaje na Pomorzu. Bartosz Gawryszewski, który w ostatnim sezonie pełnił funkcję kapitana zespołu Lotosu Trefla Gdańsk, podpisał kontrakt z klubem na kolejne dwa lata. Będzie to już jego czwarty rok w żółto-czarnych barwach.

Bartosz Gawryszewski mierzy 202 cm wzrostu i w sierpniu skończy 30 lat. Karierę rozpoczynał w Warszawie, a pierwsze sezony w seniorskiej siatkówce spędził w AZS-ie Częstochowa. Później reprezentował Jadar Radom, Asseco Resovię Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. W 2012 roku trafił do Lotosu Trefla. Przed przyjściem do Gdańska zdobył m.in. klubowe wicemistrzostwo świata, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski, a także wicemistrzostwo Europy kadetów. Po ostatnim sezonie jego dorobek wzbogacił się o wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski.

Spędziłem w Lotosie Treflu Gdańsk trzy lata i stale obserwuję to, jak dynamicznie rozwija się ten klub. Dla mnie z kolei szansą na czynienie dalszych postępów jest współpraca z trenerem Andreą Anastasim. W minionym sezonie stałem się dzięki niemu lepszym siatkarzem, a razem z zespołem osiągnęliśmy wspaniałe rezultaty. To jednak nie wszystko. W drużynie udało nam się stworzyć świetną atmosferę i wśród kolegów w szatni czujemy się jak w rodzinie. To wszystko sprawia, że nie wyobrażam sobie, bym w kolejnym sezonie mógł występować gdziekolwiek indziej i bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku na kolejne dwa lata – powiedział środkowy żółto-czarnych.

Gawryszewski do Lotosu Trefla przyszedł przed sezonem 2012/2013 i w ciągu trzech lat gry w Gdańsku zawsze był pewnym punktem drużyny. W trakcie ostatnich rozgrywek był kapitanem żółto-czarnych. W całym sezonie zdobył łącznie 273 punkty, z czego aż 82 blokiem, co ulokowało go na trzecim miejscu wśród najlepiej blokujących graczy PlusLigi.Jestem w pełni zadowolony z postawy Bartka w minionym sezonie. W ciągu ostatnich miesięcy zrobił spory postęp i wiem, jak należy prowadzić go w następnych rozgrywkach, by jeszcze się rozwinął i zaliczył kolejny świetny sezon. To znakomity siatkarz, wspaniały człowiek i idealny kapitan drużyny. Powierzenie mu tej funkcji było doskonałą decyzją, bo jest graczem oddanym zespołowi i dobrze reprezentującym naszą grupę – ocenił Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla Gdańsk.

Zobacz również:
Transfery w PlusLidze

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved