Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dwóch kubańskich siatkarzy poprosiło o azyl polityczny w USA

Dwóch kubańskich siatkarzy poprosiło o azyl polityczny w USA

fot. archiwum

Inovel Romero i Felix Emilio Chapman zwrócili się o azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Reprezentanci Kuby opuścili zgrupowanie swojego kraju przed drugim weekendem Ligi Światowej. Kuba miała zmierzyć się z reprezentacją Argentyny.

Reprezentacja Kuby powoli podnosi się z marazmu i próbuje nawiązać do sukcesów, jakie święciła na mistrzostwach świata w 2010 roku, gdy sięgnęła po wicemistrzostwo świata. W minionym sezonie siatkarze z Gorącej Wyspy awansowali z trzeciej do drugiej dywizji, a w mistrzostwach świata w Polsce w roku 2014 zajęli 11. miejsce.

W mundialu w naszym kraju wśród podopiecznych Rodolfo Luisa Sancheza wyróżniali się między innymi przyjmujący Inovel Romero oraz środkowy Felix Emilio Chapman. Oprócz doświadczonego Rolando Cepedy stanowili oni o sile Kubańczyków. W dopiero co rozpoczętej Lidze Światowej 2015 także mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności w meczach z Kanadą. Kubańczycy obie potyczki z Kanadą przegrali 0:3. W kolejnym weekendzie siatkarze Sancheza mieli zmierzyć się z Argentyną, ale obu siatkarzy próżno już było szukać w składzie drużyny. Jak podają światowe media, obaj opuścili zgrupowanie drużyny narodowej i w Stanach Zjednoczonych będą ubiegać się o azyl polityczny.

 źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved