Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wietrzenie szatni w Krispolu, na razie dwóch nowych graczy

Wietrzenie szatni w Krispolu, na razie dwóch nowych graczy

fot. archiwum

Pierwsze transferowe karty odkrywają działacze APP Krispolu Września. Zanosi się na to, że w wielkopolskim zespole dojdzie do sporych zmian kadrowych, a jego pierwszymi nabytkami zostali dwaj zawodnicy Victorii PWSZ Wałbrzych.

Na początku okienka transferowego działacze Krispolu skupili się na poszukiwaniach nowego szkoleniowca, który poprowadzi drużynę w przyszłym sezonie. Ostatecznie padło na Sławomira Gerymskiego, który ostatnie dwa sezony spędził w KPS-ie Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS. Informowaliśmy już także, że nadal zespół z Wrześni reprezentowali będą trzej gracze podstawowego składu – Marcin Iglewski (atakujący) oraz Mateusz Jasiński i Damian Dobosz (przyjmujący). O miejsce w podstawowym składzie z Iglewskim rywalizował będzie Łukasz Karpiewski, który wraz z Victorią PWSZ Wałbrzych sięgnął po mistrzostwo I ligi. W ekipie z Dolnego Śląska 27-letni zawodnik występował przez dwa sezony. Wcześniej grał przez trzy lata w Stali AZS PWSZ Nysa, z którą również wywalczył tytuł mistrzowski zaplecza PlusLigi.

Wałbrzych na Wrześnię zamienił również Mateusz Kamiński. To 23-letni rozgrywający, który w minionym sezonie zadebiutował w Krispol I Lidze. Jednak nie miał zbyt wielu okazji na grę w podstawowym składzie, gdyż trudno było mu wygrać walkę o miano pierwszego sypacza z Maciejem Fijałkiem. Trener Janczak wykorzystywał go przeważnie na trzy ustawienia przy siatce, kiedy jednocześnie był wzmocnieniem wałbrzyskiego bloku. Wcześniej Kamiński był zawodnikiem grającej w Młodej Lidze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Teraz będzie miał okazję dalszego rozwoju u boku trenera Gerymskiego.

Przypomnijmy, że do Espadonu Szczecin przeniósł się dotychczasowy podstawowy rozgrywający Krispolu – Krzysztof Antosik oraz młody środkowy Bartosz Wajdowicz. Barw wrzesińskiej ekipy w przyszłym sezonie nie będzie bronił już także Paweł Sęk, który, podobnie jak dwaj wcześniej wymienieni gracze, spędził w niej zaledwie jeden sezon. Ponadto z Krispolem pożegnali się: Witold Chwastyniak, Mateusz Iglewski, Krystian Kempiński, Łukasz Murdzia, Sebastian Tylicki i Patryk Skup.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved