Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Wasilkowski nowym trenerem MKS-u Będzin

Tomasz Wasilkowski nowym trenerem MKS-u Będzin

fot. archiwum

W nadchodzącym sezonie MKS Będzin prowadził będzie Tomasz Wasilkowski. - Drużyna nie jest jeszcze skompletowana, więc na tę chwilę możemy mówić tylko o planach - mówi nowy szkoleniowiec będzinian. - Chciałbym zbudować zespół najlepszy z możliwych.

Pomimo młodego wieku trener Tomasz Wasilkowski dał się poznać sympatykom siatkówki z bardzo dobrej strony. Zaczynając od Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przez juniorską reprezentację Polski kobiet, Pamapol Wielton Wieluń, Ślepsk Suwałki, Atom Trefl Sopot po Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – w tych oto ośrodkach nowy sternik będzińskiego klubu zbierał cenne doświadczenie jako I lub II trener. Na dodatek przerwy międzysezonowe trener Wasilkowski spędzał na stażach i szkoleniach organizowanych przy selekcjonerach różnych reprezentacji. Takim sposobem mógł podglądać strategie szkoleniowe takich ikon siatkówki, jak: Vital Heynen, Karch Kiraly, Hugh McCutcheon, Daniel Castellani czy Andrea Anastasi.

Bardzo podoba mi się projekt, który przedstawił zarząd klubu. Swego czasu w luźnej rozmowie prezes klubu przedstawił mi plan działania na najbliższe dwa, trzy lata. Okazało się, że mój punkt widzenia i charakterystyka tego, co chciałbym zrobić, pokrywa się w znakomitej większości z wizją rozwoju klubu. Myślę, że Będzin to idealne miejsce do rozwoju, ogromna szansa, ale i ogromna odpowiedzialność. A ja lubię wyzwania… – mówi nowy trener będzinian.

Niewątpliwie pierwszym poważnym zadaniem nowego szkoleniowca będzie skompletowanie składu, który od listopada bieżącego roku będzie walczył o jak najwyższe pozycje w ligowych rozgrywkach. – Drużyna nie jest jeszcze skompletowana, więc na tę chwilę możemy mówić tylko o planach – tłumaczy trener. – Jeżeli będę miał poukładane wszystkie elementy, wtedy poznając każdego z osobna, będę mógł powiedzieć, jaka będzie wizja zespołu, jaka może być tożsamość drużyny. Przede wszystkim chciałbym, żeby to był zespół, grupa ludzi doskonale rozumiejących się, lubiących przebywać ze sobą na boisku i poza nim zespół. Zespół, w którym każdy będzie czuł się potrzebny. To trudne zadanie, ale wiem, że największy talent nie stanowi jeszcze najlepszego zespołu. A ja chciałbym zbudować zespół najlepszy z możliwych. Drużyna przede wszystkim…źródło: mksbanimex.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved