Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Paweł Papke: Mamy bardzo dużo pracy do wykonania

Paweł Papke: Mamy bardzo dużo pracy do wykonania

fot. archiwum

Światowa plażówka przenosi się na Warmię. - Zrobimy wszystko, by Grand Slam w Olsztynie odbył się w jak najlepszych warunkach - powiedział na konferencji zapowiadającej zawody Grand Slam w Olsztynie dyrektor techniczny turnieju, Jerzy Litwiński.

Turnieje FIVB Beach Volleyball World Tour Grand Slam piszą w Polsce nową historię. Do tej pory stolicą polskiej siatkówki plażowej były Stare Jabłonki, od 2015 roku światowe zawody przenoszą się do Olsztyna. Do stolicy Warmii największe gwiazdy światowej plażówki zawitają w sierpniu. – Można powiedzieć, że spotykamy się w dość ważnym momencie. Chcemy pokazać, że nadal sprawnie współpracujemy z regionem warmińsko-mazurskim, z miastem Olsztyn. W tamtym roku, gdy doszły do nas informacje, że turniej w Starych Jabłonkach jest zagrożony, zaczęliśmy rozmawiać z władzami miasta. Owocem tego jest ten właśnie sierpniowy turniej, który zorganizowany będzie w pięknej aurze jeziora Ukiel. Mamy dużo, bardzo dużo pracy do wykonania, ale jestem przekonany, że wszyscy zaangażowani w ten turniej wywiążą się ze swoich obowiązków w stu procentach. Wierzę głęboko, że turniej odbędzie się na najwyższym światowym poziomie i że wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć go na żywo – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.

Zawody Grand Slam w Olsztynie zorganizowane zostaną na terenie nowoczesnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, położonego nad jeziorem Krzywym. Od samego początku na kibiców czekać będzie wiele atrakcji, a oprócz przygotowanych przez organizatorów rozgrywek przybyli na turniej będą mieć do dyspozycji ścieżki spacerowe i rowerowe, kawiarnie, restauracje, place zabaw, platformy i trasy wypoczynkowe, kompleks pomostów widokowych i cumowniczych, boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, wodny plac zabaw. – W czerwcu planujemy zakup usług i urządzeń, później realizowane będą nasze turniejowe założenia. Ważne jest to, że nie chcemy zamykać obiektu. Chcemy zorganizować strefy kibica – w tej sprawie trwają rozmowy z Polsatem, by postawić telebim, na którym wyświetlane będą mecze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zainteresowanie w weekend (sobota, niedziela) może być tak wielkie, że nie wszyscy zmieszczą się na stadionie głównym, dlatego właśnie mają powstać wspomniane strefy kibica, które zapewnią animacje dla dzieci czy animacje dla kobiet. Powstaną także strefa sportów ekstremalnych, rozgrywek piłki wodnej, wodny plac zabaw, scena DJ-a, gdzie odbywać się będą drobne występy muzyczne. Zapewniam, że będzie co robić w trakcie turnieju, nie tylko na stadionie, ale i w jego otoczeniu. Zrobimy wszystko, by Grand Slam w Olsztynie odbył się w jak najlepszych warunkach – zapewnił Jerzy Litwiński, dyrektor techniczny olsztyńskiego Grand Slamu.

W obszarze zawodów ma powstać pięć boisk, w tym dwa z trybunami dla kibiców. Stadion główny pomieścić ma 4000 widzów, natomiast obiekt mniejszy ma liczyć blisko 1000 miejsc. – Postanowiliśmy z panem Litwińskim postawić na taki stadion, by pokazać jezioro. Dodatkowo, z trybuny głównej będzie można także spoglądać na to, co się dzieje na innych boiskach – nr 3 i nr 4. To, co udało nam się jeszcze wypracować, to propozycja stadionu nr 2, po raz pierwszy będzie on miał blisko 1000 miejsc, w dodatku trybuna ta wkomponowana będzie w piękne miejsce. Stworzona jest w trosce o to, by nasi polscy zawodnicy mieli gdzie grać te ważne mecze, m.in. ćwierćfinały, bowiem już zakładamy, że będą walczyć o te najwyższe cele. Nie zamykamy plaży nad jeziorem, obiekt będzie nadal normalnie otwarty, dzięki czemu będzie możliwość gromadzenia się kibiców. To dla nich zorganizowane zostaną m.in. dwie strefy kibiców (funzony) – jedna obok kapitanatu, druga za stadionem numer jeden i będzie to teren turniejowych imprez masowych – poinformował dyrektor turnieju, Rafał Pośpiech.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved