Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Patrycja Tomczyk zmienia Pałac na ŁKS Łódź

Patrycja Tomczyk zmienia Pałac na ŁKS Łódź

fot. orlenliga.pl

20-letnia rozgrywająca Pałacu Bydgoszcz od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy ŁKS-u Commercecon Łódź. Młoda zawodniczka pochodząca ze Środy Wielkopolskiej będzie jedną z dwóch zawodniczek, które w przyszłym sezonie poprowadzą grę łodzianek.

Łódzki Klub Sportowy wciąż czeka na informację, w jakiej lidze rywalizować będzie w przyszłym sezonie. Działacze wicemistrza I ligi kobiet zapewniają, że spełniają wszystkie wymagania stawiane przez PLPS S.A drużynom, które chcą uczestniczyć w rozgrywkach ekstraklasy. Zdaniem władz PLPS-u liga jest „otwarta”, tak więc zespoły spełniające warunki sportowe, finansowe i organizacyjne powinny dostać szanse gry w niej.

ŁKS nie czekając na decyzję siatkarskich władz, rozpoczął już budowę nowego składu, który będzie mógł z powodzeniem rywalizować w rozgrywkach ekstraklasy. Pierwszą zawodniczką, która zdecydowała się na grę w Łodzi, jest młoda rozgrywająca ekstraklasowego Pałacu Bydgoszcz, Patrycja Tomczyk. Wychowanka UKS-u Środa Wielkopolska ma w swojej krótkiej karierze występy w pierwszoligowej Sparcie Warszawa, a także występy w ekstraklasie i Młodej Lidze Kobiet. – Bardzo się cieszę, że będę reprezentowała barwy ŁKS-u. Jest to mocny zespół, w którym możliwość gry dostają młode zawodniczki. Lubię wyzwania i sadzę, że nasza współpraca przyniesie bardzo dobry wynik na koniec sezonu – mówi nowa rozgrywająca łodzianek.

W zespole ŁKS-u na pewno na kolejny sezon zostaną atakująca, Agnieszka Wołoszyn, przyjmująca Katarzyna Jaszewska oraz libero Izabella Szyjka. Z drużyny odeszły już Małgorzata Ślęzak i Joanna Sałyga (obie wybrały wyjazd za granicę), Karolina Suwińska, która będzie kontynuowała karierę w Niemczech, oraz Barbara Kubieniec (Wisła Warszawa). Z pozostałymi zawodniczkami trwają jeszcze rozmowy. – Nadal chcemy budować skład, w którym będzie miejsce i dla doświadczonych zawodniczek, i dla młodych, które mają wiele do udowodnienia – takich jak Patrycja Tomczyk czy Izabella Szyjka – mówi prezes ŁKS-u, Hubert Hoffman.Mimo młodego wieku to siatkarki, które już sporo potrafią i bez problemu dadzą sobie radę nawet w ekstraklasie – dodaje.źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved