Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milena Radecka już oficjalnie w Impelu Wrocław

Milena Radecka już oficjalnie w Impelu Wrocław

fot. archiwum

To, o czym pisaliśmy kilka tygodni temu, stało się faktem. Milena Radecka, rozgrywająca reprezentacji Polski i Foppapedretti Bergamo, wzmacnia zespół Impelu Wrocław. To kolejny ciekawy transfer wrocławskiego klubu budującego kadrę na nowy sezon.

Milena Radecka do Wrocławia przechodzi z włoskiej drużyny Foppapedretti Bergamo. Ostatnie trzy lata spędziła poza granicami Polski, wcześniej reprezentując zespoły ze stolicy Azerbejdżanu. W polskiej lidze grała m.in. w Bielsku-Białej i Muszynie. Radecka to także reprezentantka Polski w każdej kategorii wiekowej. Za największy sukces w seniorskiej karierze można uznać brązowy medal mistrzostw Europy wywalczony w 2009 roku przed polską publicznością.

Wiemy, jak bardzo kibice chcieli zobaczyć na wrocławskich parkietach tak świetną zawodniczkę, jaką jest Milena. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby tak było. Dzięki temu dzisiaj możemy powitać tę siatkarkę we Wrocławiu! – nie kryje zadowolenia Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A. – Oczywiście, wierzymy, że mając tak rozsądnie zbudowaną kadrę, włączymy się w walkę o mistrzostwo Polski. Przed nami jeszcze kilka transferów, z których – mamy nadzieję – kibice będą równie zadowoleni – dodaje Grabowski.

Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie zagram w drużynie Impelu Wrocław i w Orlen Lidze. Prezesi klubu nie musieli mnie długo przekonywać, bo projekt, który mi przedstawili, jest bardzo ambitny i zakłada walkę o najwyższe cele. Nie bez znaczenia było też to, że po trzech sezonach grania za granicą wszyscy bliscy mojemu sercu będą tak blisko i będę mogła się z nimi często spotykać – krótko komentuje sprawę transferu Milena Radecka.

Kadra Impelu krystalizuje się coraz bardziej. Za wrocławskie rozegranie odpowiedzialna będzie para Milena RadeckaMagdalena Gryka. Na środku pozostają Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska. Siłą w ataku będzie Katarzyna Skowrońska-Dolata, a działania w obronie to specjalność libero – Agaty Sawickiej. Na pozycji przyjmującej zakontraktowano już Andreę Kossanyiovą.źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved