Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubańskie wzmocnienie Funviku Taubate

Kubańskie wzmocnienie Funviku Taubate

Po lekko rozczarowujących rozgrywkach 2014/2015, w których Funvic Taubate nie zdobył upragnionego mistrzostwa Brazylii, skład zespołu został solidnie wzmocniony. Kolejnym nowym siatkarzem klubu ze stanu Sao Paulo został kubański środkowy Isbel Mesa.

Przed startem minionego sezonu zespół z Taubate nie ukrywał swoich mistrzowskich zapędów. Gracze Cezara Douglasa zdołali co prawda wygrać Puchar Brazylii i mistrzostwo stanowe, jednak w najważniejszych rozgrywkach – mistrzostwach kraju oraz klubowych mistrzostwach Ameryki Południowej już nie zaprezentowali się tak dobrze. Na krajowym podwórku w półfinale zaporą nie do przejścia okazał się zespół Sesi-SP, natomiast w turnieju kontynentalnym Funvik przegrał w półfinale z UPCN San Juan, a w spotkaniu o 3. miejsce okazał się słabszy od argentyńskiego Lomas de Zamora. Te porażki wiele nauczyły samych zawodników, a także sterników klubu. Ci ostatni zadecydowali, że potrzebne są zmiany w składzie, by w rozgrywkach 2015/16 ekipa zaprezentowała się lepiej i poważniej włączyła się do walki o złote krążki tych imprez.

Początek okna transferowego działacze Taubate Volei mieli piorunujący. Do gry w barwach Funviku udało im się namówić kilku „asów” światowej siatkówki – atakującego Gavina Schmitta, przyjmującego Ricardo Lucarellego czy środkowego Riada Ribeiro. Oprócz nowych nabytków w klubie zdecydowały się pozostać zeszłoroczne filary – Felipe Fonteles, Raphael oraz młody libero Felipe. Do tego grona dołączyła jeszcze trójka nowych zawodników: Japa, Ricardo Junior i Otavio oraz kilku rezerwowych, którzy w zeszłym sezonie dawali chwilę oddechu mocno obciążonej wyjściowej szóstce Taubate Volei. Dopełniając tych wszystkich formalności, działacze trzeciej ekipy Superligi zbudowali 14-osobową kadrę, ale jak się okazało, nie był to koniec ich działań transferowych.

Nowym siatkarzem Funviku Taubate został bowiem kubański środkowy Isbel Mesa. Niespełna 26-letni siatkarz mierzy 204 centymetry wzrostu, do tej pory reprezentował wyłącznie barwy kubańskich klubów. Jego ostatnim pracodawcą był Ciudad Habana. Na pozycji środkowego bloku Mesa będzie miał nie lada konkurencję, ponieważ trener Douglas będzie miał do dyspozycji aż pięciu zawodników, w tym doświadczonego i przeżywającego drugą młodość Riada oraz młodego i perspektywicznego Octavio. Na swoim koncie Isbel Mesa ma wiele sukcesów, jednak największym jak do tej pory jest bezapelacyjnie wicemistrzostwo świata zdobyte z kadrą Kuby na turnieju we Włoszech w 2010 roku. Dwa lata później środkowy zdobył brązowy medal Ligi Światowej, natomiast w pięknym dla polskiej siatkówki roku 2014 Isbel Mesa z zespołem z Gorącej Wyspy zajął 11. miejsce na mistrzostwach świata nad Wisłą.

źródło: inf. własna, voleitaubate.com.br