Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS znalazł następcę Sławomira Gerymskiego

KPS znalazł następcę Sławomira Gerymskiego

fot. archiwum

Zapadła kluczowa decyzja w KPS-ie Siedlce Banki Spółdzielcze. Dziś poznaliśmy nowego trenera byłego wicemistrza I ligi, który na ławce trenerskiej zastąpi Sławomira Gerymskiego. Został nim szkoleniowiec z I-ligową, a nawet plusligową przeszłością.

Przez dwa ostatnie sezony KPS prowadził Sławomir Gerymski. O ile w sezonie 2013/2014 odniósł z siedleckim klubem wielki sukces, zdobywając wicemistrzostwo zaplecza PlusLigi, o tyle w minionych rozgrywkach prowadzonemu przez niego zespołowi zabrakło seta, aby awansować do play-off. Już na początku okienka transferowego Gerymski zdecydował się na przenosiny do Wrześni, a jego następcą został Przemysław Michalczyk. To bardzo pozytywna postać. Przed laty znakomity, techniczny zawodnik, mający na koncie mistrzostwo Polski oraz występy w reprezentacji, a dziś perspektywiczny trener ze wspaniałym czuciem siatkówki. Takich szkoleniowców należy promować i dawać im szansę na spokojny rozwój. Najlepsze dopiero przed nim. Mamy przekonanie, że w naszym klubie rozpocznie przygodę, która kiedyś przerodzi się w karierę trenerską na najwyższym poziomie – powiedział Marian Burzec, prezes KPS-u Siedlce.

42-letni Michalczyk grał w przeszłości na pozycji przyjmującego w klubach takich jak Resovia Rzeszów, KS Jastrzębie Borynia, Galaxia Częstochowa, Jastrzębski Węgiel (2000-2007), AZS Politechnika Warszawska (2007-2008), AZS Częstochowa (2008-2009). Swoją trenerską przygodę rozpoczął w I-ligowym klubie BBTS Bielsko-Biała. w którym pracował przez trzy sezony, następnie w 2012 roku przeniósł się do stolicy, obejmując posadę II szkoleniowca AZS-u Politechniki Warszawskiej. W ostatnim sezonie był szkoleniowcem Espadonu Szczecin. – Nasze rozmowy były bardzo konkretne. KPS Siedlce ma zbudowaną markę wśród klubów pierwszoligowych, przez co daje pewność solidnego pracodawcy i możliwość wspólnego rozwoju. Aktualnie jesteśmy na etapie budowania zespołu. O celach na sezon 2015/2016 będziemy rozmawiać po obsadzeniu wszystkich pozycji – podsumował Przemysław Michalczyk.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi



źródło: inf. własna, kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved