Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dirk Westphal opuszcza Czarnych, 11 zawodników odchodzi z AZS-u

Dirk Westphal opuszcza Czarnych, 11 zawodników odchodzi z AZS-u

fot. archiwum

W sezonie 2015/2016 siatkarze Cerradu Czarnych Radom będą się musieli obejść bez Dirka Westphala. Niemiecki przyjmujący przenosi się bowiem do ligi francuskiej. Z kolei w AZS-ie Częstochowa przez szatnię przeszło tornado - odchodzi aż 11 zawodników.

Dirk Westphal bronił barw Cerradu Czarnych przez dwa ostatnie sezony, będąc podstawowym siatkarzem drużyny trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. Ale już wiadomo, że w rozgrywkach 2015/2016, w których zespołem z miasta nad Mleczną ma kierować trener Raul Lozano, Niemiec nie zagra w PlusLidze. Nowym klubem siatkarza ma być Nantes VB, przedstawiciel siatkarskiej ekstraklasy Francji. Nowy zespół Westphala w zakończonych rozgrywkach zajął 12. miejsce (na 14 ekip).


Jedenastu siatkarzy opuszcza AZS Częstochowa. Drużyna przed nowym sezonem będzie niemal całkowicie przebudowana. W częstochowskim zespole w rozgrywkach 2015/2016 nie zagrają Mariusz Marcyniak, Damian Zygmunt, Michał Kaczyński, Jakub Macyra, Mateusz Przybyła, Konrad Buczek, Patryk Napiórkowski, Artur Udrys, Miguel de Amo, Maksim Chilko i Guillaume Samica. Jesteśmy na etapie przebudowy drużyny. Dziękujemy wszystkim graczom, z którymi dzisiaj się żegnamy, za czas spędzony w naszym zespole. Zarówno przed nami, jak i przed nimi nowe wyzwania – mówi prezes AZS-u Roman Lisowski.źródło: azsczestochowa.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved