Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dejan Brđović nowym szkoleniowcem Espadonu Szczecin

Dejan Brđović nowym szkoleniowcem Espadonu Szczecin

fot. archiwum

Jeszcze niedawno serbskie media spekulowały, że Dejan Brđović obejmie w Surgucie posadę pierwszego szkoleniowca, zastępując Rafaela Chabibulina. Były trener Rabity Baku zdecydował się jednak na przeprowadzkę do Szczecina, by poprowadzić Espadon.

Po odejściu Aleksy Brđovicia do ekipy z Surgutu rozgorzały spekulacje mediów serbskich. Według nich ojciec byłego siatkarza Skry Bełchatów miał naciskać na pozyskanie syna, a sam objąć posadę pierwszego szkoleniowca. Legenda jugosłowiańskiej siatkówki zdecydowała się jednak na przeprowadzkę do Polski, a dokładnie do I-ligowca ze Szczecina.

Zarówno zawodnicze, jak i trenerskie CV Dejana Brđovicia jest bardzo długie i imponujące. Starsi kibice zapewne pamiętają niezwykłe wyszkolenie techniczne tego siatkarza, pozwalające mu na bycie ogromnie wszechstronnym zawodnikiem. Na swoim koncie ma m.in. brązowy medal zdobyty na mistrzostwach Europy w Atenach (1995) oraz krążek z tego samego kruszcu wywalczony podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996). Jako trener pracował w wielu krajach (w tym m.in. w Chinach), prowadząc drużyny zarówno męskie, jak i żeńskie. Co ciekawe, w minionym sezonie Serb pracował w Baku, trenując Rabitę – były zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Z posadą pożegnał się jednak po odpadnięciu drużyny z rozgrywek Ligi Mistrzyń.

Na stanowisku pierwszego szkoleniowca Dejan Brđović zastąpi Jerzego Taczałę.Zobacz również:
Transfery w I lidze mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved