Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Musimy być cierpliwi

Andrea Gardini: Musimy być cierpliwi

fot. archiwum

- Sam ich wybrałem, więc wiem, że poradzą sobie w naszej drużynie - mówi Andrea Gardini, szkoleniowiec Indykpolu AZS. Przed nowym sezonem do akademików z Olsztyna dołączyło już sześciu nowych zawodników, a do zamknięcia składu brakuje już tylko jednego siatkarza.

Kontraktami z olsztyńskim klubem związali się do tej pory m.in. libero Jakub Zabłocki (poprzednio KPS Siedlce), rozgrywający Krzysztof Bieńkowski (AZS Politechnika Warszawska) i Paweł Woicki, przyjmujący Marcin Waliński (obaj Transfer Bydgoszcz) czy belgijski atakujący Bram van Den Dries (Maliye Milli Piyango Ankara). – Sam ich wybrałem, więc wiem, że poradzą sobie w naszej drużynie – mówi dla olsztyn.sport.pl szkoleniowiec Andrea Gardini.

Prócz Belga barw Indykpolu AZS będzie bronił także Serb Filip Stoilović. To przyjmujący, który ostatnio występował w Crvenie Zvezdzie Belgrad, a w minionym sezonie został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika tamtejszej ekstraklasy. – Był jednym z najciekawszych graczy, którzy byli dostępni na rynku – zaznacza Gardini. – Ma bardzo dobre umiejętności defensywne, ale moim zdaniem mógłby jeszcze poprawić swój atak.

Patrząc na wzmocnienia dokonane przez AZS, nie jest tajemnicą, że olsztynianom do zamknięcia kadry na sezon 2015/2016 brakuje jeszcze trzeciego środkowego. Niewykluczone, że będzie to kolejny obcokrajowiec. – Musimy być cierpliwi – podkreśla Gardini. – Bierzemy pod uwagę wiele opcji, ponieważ na rynku jest sporo możliwości. Niektórzy to gracze z uznanym nazwiskiem, którym trzeba by płacić duże pensje, więc jeszcze się zastanawiamy.*Autorem testu jest Waldemar Bargiel (sport.pl)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved