Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sir Safety Perugia potwierdza – mistrz Italii bianconerim

Sir Safety Perugia potwierdza – mistrz Italii bianconerim

fot. archiwum

O transferze środkowego reprezentacji Włoch do Sir Safety Perugia mówiło się od jakiegoś czasu. Ostatecznie włodarze klubu z Perugii potwierdzili te doniesienia, po ośmiu latach w Trento Emanuele Birarelli zmienia barwy klubowe.

Jeszcze tydzień temu głównym zadaniem Sir Safety Perugia było pozyskanie nowego szkoleniowca, następcy Nikoli Grbicia. Po tym jak z oferty klubu z Umbrii w ostatniej chwili zrezygnował Gianlorenzo Blengini, wybór padł na doświadczonego Argentyńczyka. To właśnie z nowym szkoleniowcem – Danielem Castellanim – przedstawiciele klubu przystąpili do kompletowania składu.

Wybór padł na aktualnego mistrza Włoch, reprezentanta Italii – Emanuele Birarellego. O podpisaniu dwuletniego kontraktu z 34-letnim środkowym włodarze bianconerich poinformowali na oficjalnej stronie klubu. Przedstawiciele Sir Safety Perugia spore nadzieje pokładają w doświadczeniu Birarellego, podkreślając przy tym walory techniczne i czujność na siatce środkowego Azzurrich.

Za popularnym „Birą” przemawia wiele sukcesów, środkowy Azzurrich to wielokrotny mistrz i wicemistrz Włoch, trzykrotny zdobywca Pucharu Italii, czterokrotny triumfator Klubowych Mistrzostw Świata, zawodnik mający na koncie także triumfy w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Obok sukcesów w zmaganiach ligowych środkowy Sir Safety Perugia ma na koncie również brąz igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy.Obok triumfów zespołowych wielokrotny reprezentant Włoch ma na swoim koncie również wyróżnienia indywidualne. W 2009 roku Birarelli został wybrany najlepiej zagrywającym zawodnikiem Ligi Mistrzów, w 2012 roku najlepiej blokującym Klubowych Mistrzostw Świata, podobne wyróżnienie środkowy Azzurrich otrzymał rok później podczas turnieju finałowego Ligi Światowej. W 2013 roku w plebiscycie Volleyball Globe został wybrany najlepszym środkowym.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved