Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mitar Djurić w Trento na kolejne dwa lata

Mitar Djurić w Trento na kolejne dwa lata

fot. Joanna Skólimowska

Po niespełna dwuletnim rozbracie z Serie A, grze w Turcji i Korei, w kwietniu tego roku Mitar Djurić wrócił do Trento, pomagając swojej drużynie w zdobyciu scudetto. Jak poinformował klub z Trydentu, as gialloblu podpisał kontrakt na kolejne 2 lata.

Po zakończeniu rozgrywek ligi tureckiej w ubiegłym sezonie (2014/2015) były zawodnik Trentino zdecydował się wrócić do swojego byłego zespołu, aby wspomóc go w rywalizacji fazy play-off. Korzystając z okienka transferowego, przedstawiciele gialloblu długo nie zwlekali, pozyskując wzmocnienie przed decydującymi meczami na ligowych parkietach. Djurić wielokrotnie udowadniał, jak dużym wsparciem jest dla swoich zespołów, tak też było tym razem. W rywalizacji o mistrzostwo, rozgrywanej przeciwko Modenie, to właśnie reprezentant Grecji był jedną z wyróżniających się postaci gialloblu. O zatrzymaniu zawodnika w Trydencie mówiło się jeszcze w trakcie rywalizacji o mistrzostwo kraju. Po zakończeniu zmagań ligowych włodarze Trento dawkowali emocje. Pierwszą informacją miało być przedłużenie współpracy z Radostinem Stojczewem, nie zabrakło też rozstań. Chcący zatrzymać trzon zespołu przedstawiciele mistrza Włoch nie ukrywali, jak ważną rolę w zespole pełni Djurić. Jak poinformował dziś klub na swojej oficjalnej stronie, nowy kontrakt łączy Mitara Djuricia z Trento do 30 czerwca 2017 r.

Satysfakcji z zatrzymania zawodnika w Trento nie krył prezes klubu. – Mam jeszcze przed oczami niesamowite i ważne ataki kończone przez Mitara w decydujących meczach finałowych z Parmareggio Modena. Nie możemy o tym zapominać, były to także powody przemawiające za odnowieniem kontraktu – mówił Diego Mosna, potwierdzając przedłużenie kontraktu na kolejne dwa sezony. – Przez co najmniej dwa kolejne sezony mamy zapewnione wsparcie jednego z najlepszych zawodników na świecie. Jestem szczególnie wdzięczny Mitarowi za to, że chciał wrócić do nas w kwietniu, a teraz zdecydował się z nami zostać. Myślę, że to prawdziwy cios na rynku transferowym, nawet jeśli to tylko potwierdzenie – podsumował prezes Trento.

Mitar Djurić po raz pierwszy trafił do Trento w 2011 roku, zostając pod Trydentem przez dwa kolejne sezony. Poza scudetto zdobytym w tym roku reprezentant Grecji ma na swoim koncie mistrzostwo z sezonu 2012/2013 oraz wicemistrzostwo (2011/2012), brąz Ligi Mistrzów (2012), dwukrotny triumf w Klubowych Mistrzostwach Świata (2011, 2012 r.), Puchar Włoch (w latach 2012, 2013) i Superpuchar (2012 r.).źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved