Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Zwycięstwo Hiszpanów, „tylko” srebro Brazylijczyków

GS Moskwa: Zwycięstwo Hiszpanów, „tylko” srebro Brazylijczyków

Niedziela nie była szczęśliwym dniem dla Brazylijczyków. W meczu o brązowy medal Alison i Bruno ulegli siatkarzom z Niemiec, natomiast swój pierwszy złoty medal cyklu World Tour wywalczyli Hiszpanie - Pablo Herrara i Adrian Gavira.

W wielkim finale zmierzyli się ze sobą Pablo Herrara i Adrian Gavira oraz Pedro Salgado i Evandro Oliveira. Obie drużyny pozostawiły na boisku dużo zdrowia i w pierwszym secie do końca zwycięstwo pozostawało sprawą otwartą. Moment słabości przytrafił się Brazylijczykom w najgorszym możliwym momencie, bowiem przy piłce setowej i to Hiszpanie zwyciężyli w premierowej odsłonie 21:19. Obraz gry nie uległ zmianie w kolejnej partii, nadal przewaga większa niż jeden punkt była niezwykle rzadkim obrazkiem. Kiedy wreszcie Hiszpanom udało się przełamać siatkarzy Canarinhos (16:14), ci poderwali się jeszcze raz do walki i błyskawicznie odrobili straty. Niemal identycznie jak w pierwszym secie w decydującym momencie z większym spokojem i koncentracją zagrali Herrera i Gavira. Ten ostatni swoim atakiem zakończył całe spotkanie. To pierwszy złoty medal tej pary zdobyty w turnieju rangi World Tour.

Evandro/Pedro BRA [10] – Herrera/Gavira ESP [12] 0:2
(19:21, 19:21)

Jonathan Erdmann i Kay Matysik w meczu o brązowe medale turnieju w Moskwie stawili czoła wyżej notowanym Brazylijczykom. Alison Cerutti i Bruno Schmidt wygrali ostatnie trzy starcia z Niemcami, dlatego w spotkaniu, którego stawką było miejsce na najniższym stopniu podium, również byli faworytami. Rozstawieni z „dziewiątką” Erdmann i Matysik podeszli jednak do tej rywalizacji bez kompleksów. W pierwszej odsłonie meczu obie drużyny szły „łeb w łeb”, ale Alison mając piłkę na 20:20, posłał ją w aut i Niemcy cieszyli się z prowadzenia 1:0 w setach. Druga odsłona przebiegała już pod dyktando pary Erdmann/Matysik. Praca w defensywie opłaciła się, przy zmianie stron nasi zachodni sąsiedzi mieli trzy oczka przewagi (12:9). Tę zaliczkę utrzymali już do końca i dość niespodziewanie to oni zawiesili na szyjach brązowe medale. To ich trzeci brązowy medal zdobyty w imprezie tej rangi. Podobny sukces osiągnęli również na MŚ w Polsce, gdzie w 2013 roku także stanęli na najniższym stopniu podium.

Alison/Bruno BRA [2] – Erdmann/Matysik GER [9] 0:2
(19:21, 17:21)

źródło: fivb.org, inf. własna