Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Złote Larissa i Talita, Brazylijki poza konkurencją

GS Moskwa: Złote Larissa i Talita, Brazylijki poza konkurencją

Brazylijki Larissa/Talita wywalczyły złote medale w turnieju Grand Slam, który zakończony został w niedzielę. W finałowym starciu canarinhos pokonały dwójkę z Holandii Meppelink/Van Iersel. Brązowe krążki odebrały natomiast Włoszki Menegatti/Orsi Toth.

Finałowe spotkanie od początku stało na wysokim poziomie, choć od pierwszych akcji widoczna była delikatna przewaga reprezentantek Brazylii. Mimo to ekipa z Holandii nie pozwalała rywalkom odjechać z wynikiem i długi czas toczyła się walka na styku. Im bliżej końca, tym coraz lepiej radziła sobie jednak para Larissa/Talita i to ona triumfowała w całym secie, który zakończony został asem serwisowym Larissy. W kolejnej odsłonie reprezentantki Holandii postawiły wszystko na jedną kartę, zaczęły ryzykować mocno zagrywką, ale ta tylko momentami utrudniała grę rywalkom. Canarinhos dobrze przyjmowały i kończyły kolejne akcje. Po przerwie technicznej Larissa i Talita zaczęły natomiast wykorzystywać słabsze uderzenia przeciwniczek i zdobyły kilkupunktową przewagę, którą stopniowo powiększały. Para Van Iersel/Meppelink nie znalazła już żadnego punktu zaczepienia w swojej grze, oddała pole rywalkom, które wygrały w całym meczu 2:0.

Wcześniejszy pojedynek o trzecie miejsce rozpoczął się od wyrównanej walki obu par, żadna z nich nie odpuszczała, co było widać na tablicy wyników (10:11). W pewnym momencie jednak Chinki wykorzystały swoją dobrą zagrywkę, co zaowocowało seriami zdobytych punktów i łatwo wygraną partią premierową. Zwycięstwo na otwarcie meczu podbudowało Wang Fan i Yue Y., które zaczęły coraz pewniej radzić sobie na boisku w kolejnej części spotkania o brązowy medal (14:11). Reprezentantki Chin poczuły się wtedy za pewnie, a moment ten wykorzystały Włoszki. Podbite piłki zamienione w kontry oraz błędy rywalek sprawiły, że Menegatti i Orsi Toth odrobiły straty, a następnie objęły prowadzenie 17:16. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego dokończyła seta, będąc na fali i mimo że rywalki nie odpuszczały do końca, mecz miał rozstrzygnąć się w tie-breaku. Dobre akcje na siatce Azjatek pozwoliły im lekko przeważać na początku seta decydującego, jednak nieskończone akcje mściły się bardzo szybko i inicjatywę na boisku przejęły reprezentantki Włoch. Pojedynek zakończyła zacięta i emocjonująca gra, a kropka nad i należała do pary włoskiej.