Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Znamy gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych do IO

Znamy gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych do IO

fot. archiwum

Europejska Federacja Siatkówki (CEV) przedstawiła gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w strefie europejskiej. O bilety do Rio de Janeiro czołowe zespoły Starego Kontynentu powalczą na początku stycznia.

Siatkarki o bilet do Rio de Janeiro powalczą w dniach 4-9 stycznia w Baskent Volleyball Hall w Ankarze, natomiast zmagania mężczyzn zaplanowano na 5-10 stycznia w berlińskiej Max-Schmelling Halle, która przypomnijmy gościła w tym roku z ogromnym sukcesem Final Four Ligi Mistrzów. W obu turniejach weźmie udział siedem najlepszych zespołów według rankingu europejskiego plus gospodarze – Turczynki i Niemcy. Bilet do Rio de Janeiro wywalczy tylko jeden zespół, a ekipa z drugiego i trzeciego miejsca otrzyma jeszcze szansę w turnieju interkontynentalnym na przełomie marca i kwietnia.

Polscy siatkarze, o ile nie wywalczą awansu do igrzysk z Pucharu Świata, udział w zawodach w Berlinie mają już zapewniony, są obecnie czwartą drużyną rankingu za Rosją, Włochami i Serbią. O bilet do Turcji będą musiały dobrymi występami w Baku podczas igrzysk europejskich i później na mistrzostwach Europy powalczyć polskie siatkarki. Razem z Holenderkami zajmują one szóstą pozycję, ale nieudany występ może spowodować spadek na miejsca niepremiowane udziałem w kwalifikacjach kontynentalnych.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved