Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga zadowolony z Kurka i zmienników

Stephane Antiga zadowolony z Kurka i zmienników

fot. pzps.pl

- Dzisiejszy mecz był ważnym testem dla Bartka Kurka, który zdobył 23 punkty. Był bardzo agresywny na boisku i grał tak, jak powinien grać na tej pozycji. Nie chodzi tu tylko o efektywność, ale też o to, jak agresywnie atakował - mówił po piątkowym meczu Stephane Antiga.

W drugim meczu Ligi Światowej pomiędzy Polską a Rosją o wyniku decydowała zacięta końcówka tie-breaka, w której górą byli biało-czerwoni. –  Dzisiejsze spotkanie na pewno było bardziej interesujące niż wczorajsze. Mecz nam się podobał i zapewne również kibicom zgromadzonym w hali. O wyniku zdecydowały niuanse. To jest dopiero początek sezonu, będziemy trenować mocniej i jeszcze pokażemy na co nas stać – zapowiedział po meczu kapitan sbornej, Andriej Aszczew.Mecz ułożył się tak, że o przegranej w dużej mierze zdecydował czwarty set, kiedy to myliliśmy się w bloku i przyjęciu. Staraliśmy się nadrobić straty punktów zagrywką, ale nie do końca nam to wychodziło. W piątym secie zgubiły nas własne błędy, które skutecznie wykorzystali Polacy – dodał trener reprezentacji Rosji, Andriej Woronkow.

– Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie. Mimo tego, że po tie-breaku, to było to bardzo ważne zwycięstwo. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało mam się wygrać. Dziękujemy kibicom, że przyszli tak licznie i pomogli nam zwyciężyć w tym meczu – cieszył się po meczu pełniący rolę kapitana w polskim zespole Michał Kubiak. Trener Stephane Antiga chwalił grę przeciwników. –  Rosja dzisiaj zagrała dużo lepiej, a mecz stał na wysokim poziomie. Ważne dla wyniku były trzy błędy, które Rosjanie popełnili przy zagrywce. Drzyzga, Nowakowski i Buszek dali bardzo dobre zmiany, gdy tego potrzebowaliśmy – jestem zadowolony z poziomu, jaki pokazali. Tak jak w zeszłym roku zawodnicy wchodzący od razu byli gotowi pomóc drużynie. To duża satysfakcja, bo podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata to było naszym dużym atutem. Jako trener muszę reagować na sytuację i motywować zawodników, tak aby dawali z siebie wszystko – mówił selekcjoner reprezentacji Polski. – W piątym secie Rosjanie stracili trzy punkty, a my zagrywaliśmy agresywnie i dobrze przyjmowaliśmy. Dzisiejszy mecz był ważnym testem dla Bartka Kurka, który zdobył 23 punkty. Był bardzo agresywny na boisku i grał tak, jak powinien grać na tej pozycji. Nie chodzi tu tylko o efektywność, ale też o to jak agresywnie atakował – dodał Antiga.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved