Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Nie zagłaskajmy Bieńka

Ryszard Bosek: Nie zagłaskajmy Bieńka

fot. archiwum

- Świetna gra Bieńka nie jest dla mnie niespodzianką. Mateusz to duży talent i potwierdził to w spotkaniach reprezentacyjnych. Jestem przekonany, że kadra będzie miała dużą pociechę z niego również w kolejnych meczach - mówi Ryszard Bosek.

Po dwóch wygranych spotkaniach z Rosją możemy stwierdzić, że mamy już gotową drużynę? Widać, że po zmianach, które zaszły w kadrze, wyklarował się nowy zespół?

Ryszard Bosek: – To dopiero pierwsze mecze, więc trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy zawodnicy są w optymalnej formie. Podopieczni Antigi pokazali natomiast, że są gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie. Gdy zaczęły się kłopoty, zwłaszcza w drugim meczu, to ciężar gry wzięli na siebie najbardziej doświadczeni, czyli Nowakowski, Drzyzga i Buszek. Ci właśnie gracze pokazali, że w dużej mierze na nich będzie opierała się gra reprezentacji.

Na tle Rosji świetnie poradziliśmy sobie bez dawnych liderów. Można już mówić, że narodzili się nowi gracze, którzy poprowadzą Polskę do sukcesów?Wspomniani przeze mnie Nowakowski, Drzyzga oraz Buszek, ale także Kubiak czy Mika bez wątpienia przejęli pałeczkę po gwiazdach, które rozstały się z drużyną narodową. Są to zawodnicy, na których można opierać grę i stawiać przed nimi cele.

Jak ocenia pan powrót Bartosza Kurka do kadry? Można było dostrzec u niego głód gry w biało-czerwonym trykocie.

– Jestem zdania, że powrót Kurka był w stu procentach udany. Do tego Bartek wystąpił na innej pozycji niż dotychczas. Kto gra w siatkówkę, ten wie doskonale, że nie jest łatwo przestawić się z przyjmującego i grać w ataku. Decyzja o jego powrocie była słuszna. Pokazał, że stał się jeszcze lepszym siatkarzem w wielu aspektach. Dysponuje jeszcze silniejszą zagrywką, ale przede wszystkim jego doświadczenie będzie kluczowe w decydujących momentach.

Mateusz Bieniek wniósł dużo świeżości i pokazał, że mimo braku doświadczenia i ogrania można na niego liczyć. Zaskoczył pana swoją postawą?

– Muszę przyznać, że dla mnie jego świetna gra nie jest niespodzianką. Mateusz to duży talent i potwierdził to w spotkaniach reprezentacyjnych. Jestem przekonany, że kadra będzie miała dużą pociechę z niego również w kolejnych meczach. Bieniek podobnie jak Kurek ma w zanadrzu mocną zagrywkę, a także dobrze funkcjonuje u niego gra blokiem. Wejście do drużyny narodowej miał naprawdę imponujące, ale nie możemy go zagłaskać. Trzeba pamiętać, że to dopiero początek jego przygody w ekipie Antigi.

Jak należy traktować Ligę Światową? Jest to turniej na rozgrzewkę, czy gramy na pełnej koncentracji?

– Najlepsze jest wyjaśnienie trenerów, którzy podkreślają, że chcą przygotować zespół do najważniejszych imprez. Jednak Liga Światowa jest istotnym etapem przygotowań, dlatego nasi siatkarze podchodzą bardzo poważnie do tego turnieju. Prestiżowych meczów nie brakuje, dlatego jest o co grać.

*wywiad Adriana Janiuka czytaj także na polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved