Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Igor Kolodinsky: Polacy znakomicie potrafią serwować

Igor Kolodinsky: Polacy znakomicie potrafią serwować

fot. FIVB

- Późno trafiłem do siatkówki halowej, ponieważ przez wiele lat grałem na plaży. Mam nadzieję, że zostanę na dłużej w reprezentacji i będę walczył z Polską o awans do turnieju finałowego Ligi Światowej - mówi rozgrywający reprezentacji Rosji, Igor Kolodinsky.

Skąd tak duża różnica między meczami w czwartek i piątek?

Igor Kolodinsky: W czwartek było 0:3, a w piątek 2:3, więc różnica jest wielka. (śmiech) Myślę, że w drugim spotkaniu popełniliśmy znacznie mniej błędów, znacznie lepiej przyjmowaliśmy zagrywkę. Tylko w czwartym secie mieliśmy poważne problemy. Wielka różnica była choćby w naszej zagrywce: w czwartek w trzech setach zrobiliśmy więcej błędów niż w piątek w pięciu.

Polska zagrała bez swoich czołowych zawodników, a mimo to znów pokonała Rosję?Pewnie, że Wlazły, Winiarski czy Zagumny to świetni siatkarze, ale ich następcy też są dobrzy. Kurek, który dopiero zaczyna grę jako atakujący, został wybrany na najlepszego zawodnika drugiego meczu, to pokazuje ogromny potencjał polskiej reprezentacji. Nikt go wcześniej na tej pozycji nie widział, a tu takie zaskoczenie. Polacy znakomicie potrafią serwować. Pokazali to w czwartek, dzięki czemu nas rozbili.

Masz 32 lata, a dopiero w Gdańsku zadebiutowałeś w reprezentacji. Jakie wrażenia?

Bardzo dobre. Późno trafiłem do siatkówki halowej, ponieważ przez wiele lat grałem na plaży. Mam nadzieję, że zostanę na dłużej w reprezentacji i będę walczył z Polską o awans do turnieju finałowego Ligi Światowej. Łatwo nie będzie, bo u nas konkurencja jest wielka.

Więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved