Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Austrii do Polski, AZS Częstochowa z nowym przyjmującym

Z Austrii do Polski, AZS Częstochowa z nowym przyjmującym

fot. archiwum

AZS Częstochowa się zbroi, kolejnym zawodnikiem, który dołączy do akademików, jest Stanisław Wawrzyńczyk. Polski przyjmujący w ubiegłym sezonie występował w ekipie wicemistrza Austrii, będąc najjaśniejszym punktem Aich/Dob Posojilnicy.

25-letni zawodnik swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w UKS-ie Omega Gdynia. Pierwsze lata zawodowej kariery Stanisław Wawrzyńczyk spędził właśnie w klubach z Trójmiasta, w sezonie ligowym 2010/2011 broniąc barw Trefla Gdańsk. Po wywalczeniu z gdańszczanami awansu do PlusLigi zawodnik przeniósł się do Jokera Piła, po roku ponownie zmienił barwy klubowe, tym razem wybrał Kęczanina Kęty. Sezon ligowy 2012/2013 zakończył jednak przygodę polskiego przyjmującego z zapleczem siatkarskiej ekstraklasy. Szukając nowych wyzwań, zawodnik postanowił wyjechać za granicę. Wybór padł na jeden z czołowych klubów ligi austriackiej. W ekipie ówczesnego mistrza Austrii – SK Posojilnica Aich/Dob – Wawrzyńczyk spędził dwa sezony. Aich/Dob nie obronił co prawda mistrzostwa, jednak mocnym akcentem zaznaczył swoją obecność, nie tylko na ligowym podwórku. Obok srebra w rywalizacji o mistrzostwo kraju zdobył również wicemistrzostwo w rozgrywkach MEVZA, występował też w Lidze Mistrzów. To właśnie Wawrzyńczyk był jednym z liderów swojego zespołu, wielokrotnie ratując Aich/Dob z opresji.

Po roku w Austrii polski przyjmujący wraca do kraju, jego wybór pada na budowany kadrowo niemal od nowa klub z Częstochowy. – Bardzo się cieszę, że wracam do Polski, do jednej z najsilniejszych lig na świecie. Dostałem ciekawą propozycję z AZS-u Częstochowa, gdzie w tym roku jest budowany skład mający walczyć o wysokie cele, także długo się nie zastanawiałem i podpisałem kontrakt – o swojej decyzji w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówił sam zawodnik. Jak zaznaczył Stanisław Wawrzyńczyk, doświadczenie zdobyte przez rok gry w Austrii nie będzie również bez znaczenia. – Miło wspominam dwa sezony spędzone w Austrii, myślę, że ten wyjazd dużo mnie nauczył życiowo, ale przede wszystkim zbierałem cenne doświadczenia z parkietu, które zamierzam wykorzystać. Oczywiście jak tylko otrzymam szanse wykazania się. (śmiech) Myślę, że to dobry krok i wiążę z nim spore nadzieje osobiste oraz liczę na to, że jako drużyna sporo namieszamy w lidze – podsumował.

Stanisław Wawrzyńczyk poza grą w hali ma za sobą również doświadczenie z siatkówki plażowej. W sezonie 2013/2014, grając w parze z Piotrem Ilewiczem, wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Jak przyznał zawodnik, także w tym roku nie zamierza rezygnować z gry na plaży i już przygotowuje się do Akademickich Mistrzostw Europy, które startują w połowie czerwca na Cyprze.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved