Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga: Wszyscy na treningach dają z siebie wszystko

Stephane Antiga: Wszyscy na treningach dają z siebie wszystko

fot. pzps.pl

W inaugurującym w naszym kraju Ligę Światową 2015 meczu siatkarze Stephane'a Antigi rozbili reprezentację Rosji. - Jestem bardzo podbudowany postawą nowych graczy, którzy dobrze znieśli presję i pokazali dobre nastawienie na boisku - chwalił swoją ekipę Francuz.

Biało-czerwoni w bardzo mocno przemeblowanym składzie bez problemów poradzili sobie z Rosjanami, którzy również nie zagrali bez kilku swoich największych gwiazd. Trzysetowe widowisko praktycznie od początku do końca rozegrane zostało pod dyktando reprezentacji Polski. Po spotkaniu Michał Kubiak, zastępujący w roli kapitana Karola Kłosa, podkreślił, że udział w tej wygranej mieli też kibice. – Dziękujemy kibicom za to, że w środku tygodnia znaleźli czas i potrafili wypełnić halę praktycznie do ostatniego miejsca. To oni pomogli nam tym samym wygrać to spotkanie. Zarówno ja, jak i cała drużyna jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Udało nam się wygrać w pierwszym meczu z Rosją, ale zapominamy o nim i koncentrujemy się już tylko na piątkowym pojedynku – stwierdził przyjmujący, który zdobył w tym spotkaniu siedem punktów (w tym jeden blokiem i dwa zagrywką).

Stephane Antiga zaskoczył składem, jaki wystąpił przeciwko sbornej. W szóstce nie brakowało debiutantów i zawodników wracających do reprezentacji po przerwie. Każdy, kto zagrał w tym pojedynku, miał swój udział w wygranej całego zespołu, a postawa reprezentantów Polski mogła cieszyć. – Jest to bardzo dobry start rozgrywek dla nas, jestem bardzo zadowolony z wyniku. Trudno było oczekiwać czegokolwiek, bo żadna z drużyn nie grała sparingów przed sezonem. Wszyscy na treningach dają z siebie wszystko, nie są jeszcze w szczytowej formie, ale dają z siebie tyle, ile mogą. Do gry w tym spotkaniu wybrałem zawodników, którzy byli w najlepszej dyspozycji – stwierdził francuski szkoleniowiec biało-czerwonych. – Jestem bardzo podbudowany postawą nowych graczy, którzy dobrze znieśli presję i pokazali dobre nastawienie na boisku. Jestem też zadowolony z wielu elementów technicznych w naszej grze. Jednak są jeszcze takie, nad którymi musimy popracować. Zrobiliśmy tylko jeden błąd w ataku i z tego jestem wyjątkowo zadowolony – dodał Antiga.

Porażka daje dużo do myślenia trenerowi Rosjan. Podopieczni Andrieja Woronkowa zupełnie nie istnieli na boisku, gra jego drużyny zupełnie się nie kleiła, zaczynając od przyjęcia, po atak i zagrywkę. Obrazu gry nie zmieniły także liczne zmiany, których dokonywał Woronkow. – Przyczyną naszej porażki była duża liczba błędów w ataku, które popełniali nasi ważni zawodnicy. W dodatku rozgrywający nie zdążyli jeszcze zgrać się z resztą drużyny i dlatego gra w tym meczu nie wyglądała najlepiej. Były też dobre momenty w naszych poczynaniach, ale było ich za mało, by wygrać z polską drużyną. Musimy jeszcze dużo pracować, widzimy swoje problemy i będziemy się starać je wyeliminować – podsumował trener reprezentacji Rosji.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved