Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sobieski już w komplecie, pierwsze zgrupowanie pod koniec sierpnia

Sobieski już w komplecie, pierwsze zgrupowanie pod koniec sierpnia

fot. archiwum

Kluby PlusLigi oraz jej zaplecza powoli kompletują składy na nowy sezon, tymczasem jeden z drugoligowców, a konkretnie Sobieski Arena Żagań zbudował już 16-osobową kadrę, która pod wodzą Artura Chaberskiego zagra w sezonie 2015/2016.

Minionego sezonu Sobieski Arena Żagań nie zaliczy do najbardziej udanych. Szczególnie w rundzie zasadniczej zaprezentował się bardzo słabo, co poskutkowało tym, że musiał walczyć o utrzymanie się na drugoligowym poziomie rozgrywek. Ta sztuka mu się udała, a w międzysezonowej przerwie w lubuskim zespole doszło do sporych zmian personalnych. Jego szkoleniowcem nadal będzie Artur Chaberski. Zdecydował on, że trzon drużyny zostanie zachowany. Kontrakty przedłużono między innymi z Kamilem Kacprzakiem, Jędrzejem Śląskim, Piotrem Sajdakiem, Piotrem Piglą i Sławomirem Judyckim. W lubuskiej ekipie nie zabraknie także nowych twarzy, wśród których jest dwóch zawodników z I-ligową przeszłością – Adrian Milczarek (atakujący) oraz Marek Wawrzyniak (przyjmujący). Dodatkowo trener Chaberski zdecydował się zwiększyć konkurencję na rozegraniu, ściągając do Żagania Mateusza Matucewicza i Tomasza Zborowskiego. Ponadto w Sobieskim znalazło się także miejsce dla Seweryna Smętka oraz Artura Wróblewskiego.

Wprawdzie nie jest znany jeszcze ani termin rozpoczęcia rywalizacji w II lidze w sezonie 2015/2016 ani to, w której grupie zagrają żaganianie, ale ich szkoleniowiec ma już nakreślony plan przygotowawczy na zbliżające się rozgrywki. Sobieski przygotowania rozpocznie 21 sierpnia, kiedy to uda się na obóz do Świnoujścia. We wrześniu weźmie udział w serii turniejów kontrolnych – w Głogowie, Żaganiu, Kołobrzegu oraz Kluczborku.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved