Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Miljković o włoskim obywatelstwie: Nie zaszkodzi mi to

Miljković o włoskim obywatelstwie: Nie zaszkodzi mi to

fot. archiwum

Legenda serbskiej siatkówki, Ivan Miljković, przyjął w piątek włoskie obywatelstwo. - Podjęty przeze mnie krok wiele nie zmieni, jeżeli chodzi o aspekt zawodowy - powiedział doświadczony gracz, który występował m.in. w Fenerbahçe Stambuł.

Ivan Miljković pytany o to, dlaczego dopiero u schyłku swojej siatkarskiej kariery zdecydował się na to, żeby przyjąć włoskie obywatelstwo, odpowiedział, że postanowił wykorzystać tę okazję tak szybko, jak się pojawiła. – Zgodnie z prawem dopiero teraz miałem taką możliwość, więc z niej skorzystałem. Jestem przekonany, że w żaden sposób mi to nie zaszkodzi. Jak zazwyczaj, chciałem zatrzymać tak osobistą sprawę dla siebie, ale bardzo trudno jest utrzymać cokolwiek w tajemnicy w niewielkim mieście, jakim jest Macerata. To zaintrygowało lokalnych mieszkańców, media i fanów Lube – przyznał znany zawodnik. Jego decyzja dała asumpt do plotek o tym, że w przyszłości planuje ponownie związać się z włoskim klubem, w którym spędził siedem lat (2000-2007), a także być może walczyć w reprezentacji kraju z Półwyspu Apenińskiego. – To, co zrobiłem, nie oznacza automatycznie, że mogę występować we Włoszech jako normalny zawodnik. Moja sytuacja zmieniła się pod tym względem, że jeśli jakaś tutejsza drużyna zechce podpisać ze mną kontrakt, to może wszcząć procedurę, na mocy której będę mógł bronić jej nie jako obcokrajowiec – zaznaczył Miljković.

Czy kroki, które poczynił oznaczają, że już na zawsze zamierza pozostać we Włoszech? – W swojej karierze wielokrotnie grałem poza tym krajem, więc ewentualny wyjazd nie byłby dla mojej rodziny czymś nowym. Włoskie obywatelstwo wiele nie zmieni, jeżeli chodzi o aspekt zawodowy. Teraz mam bardzo zasłużoną przerwę po wyczerpującym roku i wydaje mi się, że zostało mi dość dużo czasu, żeby rozejrzeć się za klubem na kolejne rozgrywki. Lata mijają, ale mam nadzieję, że przez następne kilka sezonów nadal będę mógł należeć do jakiejś drużyny. To pragnienie we mnie nie ustaje – przyznał doświadczony zawodnik.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved