Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mateusz Bieniek: W drugim meczu będzie trudniej

Mateusz Bieniek: W drugim meczu będzie trudniej

fot. Arkadiusz Buczyński

Polska reprezentacja zainaugurowała Ligę Światową zwycięstwem z drużyną Rosji. - To my dyktowaliśmy warunki i prezentowaliśmy się jak mistrzowie świata - podsumował debiutant w kadrze oraz MVP tego spotkania, środkowy Mateusz Bieniek.

Mistrzowie świata udowodnili już w pierwszym spotkaniu tegorocznej Ligi Światowej, że wciąż są w dobrej formie. Reprezentacja Rosji miała wiele problemów z przyjęciem polskich zagrywek i wyprowadzeniem składnych akcji. Spotkanie w Ergo Arenie trwało więc jedynie trzy sety. Na wyróżnienie po tym meczu zasłużył zdecydowanie młody środkowy – Mateusz Bieniek, dla którego był to pierwszy mecz w seniorskiej reprezentacji. Zawodnik został również wyróżniony nagrodą MVP. – Ten mecz pozwolił mi całkowicie poczuć się jako część tej drużyny. Może nie jestem zbyt wygadanym człowiekiem, ale chłopaki dobrze przyjęli mnie w zespole. Nie czułem różnicy, że niektórzy są mistrzami świata, a ja jestem młokosem, który rozegrał dobry sezon. Jak już się dostałem do kadry, to dalej po prostu robię swoje – mówił po spotkaniu Bieniek, drugi najlepiej punktujący zawodnik w ekipie biało-czerwonych.

W składzie Polaków brakuje dobrze wszystkim znanych nazwisk, jak Wlazły, Winiarski czy Ignaczak, ale reprezentacja nie straciła na jakości. W pierwszym meczu ze sborną na parkiecie pojawili się m.in. Grzegorz Łomacz, który miał dłuższy rozbrat z kadrą, i Bartosz Kurek – grający na nowej pozycji. Mimo tego polski zespół funkcjonował bardzo dobrze. – Koledzy z drużyny bardzo mi pomogli. Środkowym gra się zdecydowanie lepiej, kiedy rywal jest odrzucony od siatki dobrą zagrywką. Poza tym Rosjanie nie przyjechali w najmocniejszym składzie i brakowało im świeżości w grze. To było widać już od pierwszych akcji. To my dyktowaliśmy warunki i prezentowaliśmy się jak mistrzowie świata – analizował wygraną młody środkowy, na którym największe wrażenie zrobiła hala pełna kibiców. – Nigdy nie grałem przy takiej publice. Na tym meczu było ponad 10 tysięcy ludzi, ja chyba grałem przy 3,5-tysięcznej publiczności, największej w Kielcach. Różnica jest kolosalna. No i ten doping… Teraz nareszcie rozumiem, jak ktoś mówi, że Polska ma najlepszych kibiców na świecie – dodał zawodnik.

Rosjanie nie pokazali w pierwszym spotkaniu swojej najlepszej gry. Poza tym w składzie sbornej brakuje kilku zawodników, którzy sami potrafili odwracać wyniki pojedynków, m.in. Muserskiego i Pawłowa. Pomimo zmian mieli więcej problemów ze zgraniem niż biało-czerwoni, którzy również wystąpili w nieco eksperymentalnym ustawieniu. W piątek Polacy rozegrają z reprezentacją Rosji kolejne spotkanie. Jak ono może wyglądać? – Na pewno w drugim meczu będzie trudniej. Rosjanie muszą się przebudzić. W pierwszym spotkaniu dostali przysłowiowe „bęcki”. Nie mieli po prostu nic do powiedzenia. Od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowaliśmy sytuację na boisku i udało nam się wygrać w trzech setach. W kolejnym meczu na pewno rywale będą bardziej skoncentrowani i zmotywowani, będą chcieli nam i sobie coś udowodnić – zakończył Bieniek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę