Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Maksim Michajłow: Cały zespół zagrał słabe spotkanie

Maksim Michajłow: Cały zespół zagrał słabe spotkanie

fot. archiwum

Po porażce 0:3 z Polakami nastroje w rosyjskiej ekipie nie są najlepsze. - Skupimy się przede wszystkim na tym, żeby odnaleźć swoją grę - powiedział po meczu Aleksander Butko. - Nie pokazaliśmy stu procent swoich możliwości - dodał Michajłow.

Nie ulega wątpliwości, że nie o takim starcie w Lidze Światowej marzyli Rosjanie. Nie dość, że przegrali swój pierwszy mecz w Ergo Arenie, to jeszcze zrobili to w stylu, który nie przystoi jednej z najlepszych drużyn świata. – Ciężko jest cokolwiek powiedzieć po tak słabym spotkaniu. Nie wychodził nam żaden element. W polskiej ekipie wszyscy grali bardzo dobrze, a wyróżniali się Kubiak i Kurek. Przed kolejnym spotkaniem mamy dużo do poprawy. Wideo z pierwszego meczu będzie dla nas dobrą lekcją – przyznał po meczu Andriej Aszczew. Powracający do kadry Maksim Michajłow dodał, że to dopiero początek zmagań, a wpływ na grę jego reprezentacji miały wprowadzone roszady. – Polska drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, a przede wszystkim pokazała się jako jeden zespół. Rywale byli od nas lepsi fizycznie i technicznie. U nas cały team zagrał słabe spotkanie, ale najgorzej wychodziło nam przyjęcie. Nie kończyliśmy też wielu ataków. Poza tym w naszej ekipie zaszły spore zmiany i brakuje wielu podstawowych zawodników. Nie ma Muserskiego i Pawłowa, którzy regenerują się po sezonie. Nie ma również Spiridonowa, bo jest zdyskwalifikowany na dwa spotkania – przyznał siatkarz, który docenił także polskiego debiutanta, Mateusza Bieńka. – Grał naprawdę dobrze, ale według mnie cała polska ekipa zaprezentowała świetną siatkówkę, dlatego ciężko jest kogoś wyróżnić. My mamy wiele do poprawy przed kolejnym meczem. Nie pokazaliśmy stu procent naszych możliwości, dlatego koniecznie musimy wyciągnąć wnioski z pierwszego starcia z Polską – zaznaczył Michajłow.

Rozgrywający sbornej, Aleksander Butko, przyznał, że nie wszystko jeszcze jest stracone w rywalizacji z biało-czerwonymi – receptą na poprawę prezencji jego drużyny ma być skupienie się na własnej dyspozycji i nieoglądanie się na przeciwnika. – Porażka w meczu otwarcia jest dla nas bardzo bolesna. Teraz skupiamy się przede wszystkim na tym, żeby odnaleźć swoją grę, typową dla Rosji. W zeszłym roku również zdarzały nam się porażki, ale wtedy popełniliśmy mniej błędów własnych. Myślę, że wyciągniemy dużo wniosków – zapewnił 29-latek. – To jest nasz pierwszy mecz w tym sezonie reprezentacyjnym. Niedawno skompletowaliśmy drużynę i jeszcze mało razem trenowaliśmy. Wielu naszych podstawowych graczy nie było gotowych do gry po długim sezonie w Superlidze i Lidze Mistrzów i odczuwamy ich brak. Przeanalizujemy materiał wideo i zobaczymy, co możemy poprawić, grając w tym składzie – zapowiedział, pozytywnie oceniając także fanów zgromadzonych w Ergo Arenie. – W Polsce kibice zawsze żywo dopingują swoją drużynę. Możemy wam ich pozazdrościć. Moim zdaniem obecność kibiców na meczu jest ogromnie ważna i sądzę, że tylko przy pełnych trybunach gra się prawdziwą siatkówkę – zakończył siatkarz.

 źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved