Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Polacy ze zmiennym szczęściem

GS Moskwa: Polacy ze zmiennym szczęściem

fot. archiwum

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po wygranej 2:0 awansowali do II rundy Grand Slam w Moskwie, ale porażka w kolejnym meczu wyeliminowała ich z zawodów. Wcześniej z turniejem pożegnali się Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy przegrali z Amerykanami.

W rozgrywkach grupowych parze Fijałek/Prudel wiodło się nie najlepiej i do kolejnej rundy Polacy awansowali z dwoma porażkami i jedną wygraną na koncie. Już w pierwszej rundzie biało-czerwoni zaprezentowali się dobrze, i choć momentami pozwolili rywalom brylować, były to krótkie okresy czasu i praktycznie przez cały mecz grze przewodzili polscy plażowicze. Całe spotkanie trwało chwilę ponad 40 minut i Grzegorz z Mariuszem mogą przygotowywać się już do kolejnego starcia.

W drugiej rundzie rywalami Polaków byli Austriacy Doppler/Horst, którzy wygrali swoją grupę, mimo że przegrali z Amerykanami Dalhausser/Rosenthal, którzy jak się okazało odpadli właśnie po rundzie grupowej. Warto dodać, że para z USA była rozstawiona w moskiewskim turnieju z numerem „1”. Na tym etapie rozgrywek polski duet pożegnał się z turniejem. Austriaccy siatkarze okazali się dużo lepsi i wygrali w chwilę ponad pół godziny. Nasi reprezentanci nie mieli za wiele do powiedzenia i przegrali w obu setach dość wyraźnie.

Wcześniej, bo w pierwszej rundzie z zawodów w Rosji odpadli natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Polska dwójka, która zmagania na moskiewskim piasku rozpoczęła od kwalifikacji w I rundzie turnieju głównego, nie dała rady parze Hyden/Bourne. Nasi reprezentanci co prawda rozpoczęli cały pojedynek od wygranej w pierwszym secie, ale w kolejnych oddali pole gry rywalom. Biało-czerwoni już do końca meczu nie potrafili nawiązać wyrównanej walki, a momenty słabszej postawy pozwalały przeciwnikom odskoczyć na bezpieczny dystans, który zapewnił im triumf w kolejnych dwóch odsłonach.I runda:
Binstock/Schachter CAN [15] – Fijałek/Prudel POL [3] 0:2
(19:21, 17:21)
Kosiak/Rudol POL [29] – Hyden/Bourne USA [6] 1:2
(21:18, 14:21, 9:15)

II runda:
Fijałek/Prudel POL [3] – Doppler/Horst AUT [17] 0:2
(16:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę