Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Polacy ze zmiennym szczęściem

GS Moskwa: Polacy ze zmiennym szczęściem

fot. archiwum

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po wygranej 2:0 awansowali do II rundy Grand Slam w Moskwie, ale porażka w kolejnym meczu wyeliminowała ich z zawodów. Wcześniej z turniejem pożegnali się Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy przegrali z Amerykanami.

W rozgrywkach grupowych parze Fijałek/Prudel wiodło się nie najlepiej i do kolejnej rundy Polacy awansowali z dwoma porażkami i jedną wygraną na koncie. Już w pierwszej rundzie biało-czerwoni zaprezentowali się dobrze, i choć momentami pozwolili rywalom brylować, były to krótkie okresy czasu i praktycznie przez cały mecz grze przewodzili polscy plażowicze. Całe spotkanie trwało chwilę ponad 40 minut i Grzegorz z Mariuszem mogą przygotowywać się już do kolejnego starcia.

W drugiej rundzie rywalami Polaków byli Austriacy Doppler/Horst, którzy wygrali swoją grupę, mimo że przegrali z Amerykanami Dalhausser/Rosenthal, którzy jak się okazało odpadli właśnie po rundzie grupowej. Warto dodać, że para z USA była rozstawiona w moskiewskim turnieju z numerem „1”. Na tym etapie rozgrywek polski duet pożegnał się z turniejem. Austriaccy siatkarze okazali się dużo lepsi i wygrali w chwilę ponad pół godziny. Nasi reprezentanci nie mieli za wiele do powiedzenia i przegrali w obu setach dość wyraźnie.

Wcześniej, bo w pierwszej rundzie z zawodów w Rosji odpadli natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Polska dwójka, która zmagania na moskiewskim piasku rozpoczęła od kwalifikacji w I rundzie turnieju głównego, nie dała rady parze Hyden/Bourne. Nasi reprezentanci co prawda rozpoczęli cały pojedynek od wygranej w pierwszym secie, ale w kolejnych oddali pole gry rywalom. Biało-czerwoni już do końca meczu nie potrafili nawiązać wyrównanej walki, a momenty słabszej postawy pozwalały przeciwnikom odskoczyć na bezpieczny dystans, który zapewnił im triumf w kolejnych dwóch odsłonach.I runda:
Binstock/Schachter CAN [15] – Fijałek/Prudel POL [3] 0:2
(19:21, 17:21)
Kosiak/Rudol POL [29] – Hyden/Bourne USA [6] 1:2
(21:18, 14:21, 9:15)

II runda:
Fijałek/Prudel POL [3] – Doppler/Horst AUT [17] 0:2
(16:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved