Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Mimo walki Polki poza turniejem

GS Moskwa: Mimo walki Polki poza turniejem

fot. FIVB

Na pierwszej rundzie zakończyły udział w moskiewskim turnieju Grand Slam Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki w tej fazie rozgrywek okazały się słabsze od Słowaczek, ale uległy im dopiero w tie-breaku.

Reprezentantki Polski do pierwszej rundy Grand Slam w Moskwie awansowały dzięki wygranej w ostatnim meczu grupowym. Zwycięstwo podbudowało Kingę Kołosińską i Monikę Brzostek, a w kolejnym starciu Polki stoczyły niesamowicie zacięty bój ze Słowaczkami Dubovcova/Nestarcova. Oba duety nie odpuszczały do samego końca, zapewniając w dwóch pierwszych odsłonach niesamowicie emocjonujące końcówki. W odsłonie premierowej więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone i to one triumfowały po długiej wymianie na przewagi, natomiast w kolejnej części meczu również po walce na przewagi wygrały rywalki. Choć Polki miały jeszcze szansę, by przedłużyć seta, a być może i zakończyć mecz.

O zwycięstwie decydował tie-break, w którym słowacka dwójka zagrała rozważniej, popełniła mniej błędów i zagrała dokładniej w ataku. Wygraną dały Słowaczkom tak naprawdę dwie pojedyncze dobre akcje i błąd naszych reprezentantek. Tym samym Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pożegnały się z moskiewskimi rozgrywkami, kończąc je w przedziale miejsc 17-24.

Dubovcova/Nestarcova SVK [16] – Kołosińska/Brzostek POL [25] 2:1
(24:26, 23:21, 15:12)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved