Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa

Bartosz Kurek: Każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa

fot. Joanna Skólimowska

- Grę na nowej pozycji traktuję przede wszystkim jako wyzwanie i wierzę, że z pomocą trenera i ciężką pracą uda się na końcu osiągnąć wyznaczony efekt - mówił po pierwszym spotkaniu w ramach Ligi Światowej atakujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek.

Reprezentacja Rosji nie miała dobrego poprzedniego sezonu – w mistrzostwach świata i Lidze Światowej zajęła miejsca poza podium. Początku obecnego sezonu reprezentacyjnego również nie zaliczy do udanych. Sborna przegrała bowiem pierwsze spotkanie w Lidze Światowej z biało-czerwonymi 0:3. Rosjanie nie potrafili wyprowadzić skutecznych akcji, popełniali wiele błędów oraz brakowało im lidera, który wziąłby na siebie ciężar gry. – Nie chcę oceniać naszych przeciwników. To my zagraliśmy dobrze w tych elementach, w których mieliśmy być mocni. Może właśnie to nie dało Rosjanom rozwinąć skrzydeł. Nie analizuję przyczyn porażki przeciwnika, teraz skupiam się na tym, aby powtórzyć w drugim meczu taki dobry wynik – powiedział po spotkaniu Bartosz Kurek, który zdobył 15 oczek i był najlepszym punktującym polskiego zespołu.

Zawodnik występuje obecnie w reprezentacji Polski na nowej pozycji. W klubie grał jako przyjmujący, natomiast trener Stephane Antiga ustawił go po przekątnej z rozgrywającym. – Jak się czuję jako atakujący? To chyba było widać na boisku. Było kilka akcji pozytywnych, kilka nieudanych, ale myślę, że przewaga była tych lepszych zagrań, w końcu udało nam się wygrać całe spotkanie. Grę na nowej pozycji traktuję przede wszystkim jako wyzwanie i wierzę, że z pomocą trenera i ciężką pracą uda się na końcu osiągnąć wyznaczony efekt – wyznał Kurek, który wrócił do kadry po chwili nieobecności.

Polacy za to świetnie rozpoczęli swoje wojaże w rozgrywkach Ligi Światowej. Biało-czerwoni znajdują się w pierwszej dywizji, gdzie nie ma słabych zespołów – oprócz Rosjan rywalami polskiej reprezentacji będą Amerykanie i Irańczycy. Pierwsza wygrana, na dodatek z mistrzem olimpijskim, podbuduje morale drużyny i stworzy dobrą atmosferę. – Na pewno może cieszyć wynik. Graliśmy zespołowo i każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa. Nic tylko się z tego cieszyć i teraz koncentrować się przed na pewno ciężkim kolejnym spotkaniem z reprezentacją Rosji – dodał atakujący. Polacy mają wszystko po swojej stronie, aby w piątek powtórzyć dobry wynik. Z drugiej jednak strony mało prawdopodobne jest, aby Rosjanie zagrali ponownie tak słabe spotkanie. Niewątpliwie w drodze do zwycięstwa pomagać biało-czerwonym będą po raz kolejny niezawodni kibice. – Wiadomo, że takim świętom siatkarskim, jakie stwarzają kibice w Polsce, zawsze towarzyszą wielkie emocje. Niemniej po tym zwycięstwie trzeba je w sobie szybko zgasić i myśleć tylko o kolejnym dniu. Na pewno poprzeczka będzie postawiona wyżej – zakończył zawodnik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved