Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa

Bartosz Kurek: Każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa

fot. Joanna Skólimowska

- Grę na nowej pozycji traktuję przede wszystkim jako wyzwanie i wierzę, że z pomocą trenera i ciężką pracą uda się na końcu osiągnąć wyznaczony efekt - mówił po pierwszym spotkaniu w ramach Ligi Światowej atakujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek.

Reprezentacja Rosji nie miała dobrego poprzedniego sezonu – w mistrzostwach świata i Lidze Światowej zajęła miejsca poza podium. Początku obecnego sezonu reprezentacyjnego również nie zaliczy do udanych. Sborna przegrała bowiem pierwsze spotkanie w Lidze Światowej z biało-czerwonymi 0:3. Rosjanie nie potrafili wyprowadzić skutecznych akcji, popełniali wiele błędów oraz brakowało im lidera, który wziąłby na siebie ciężar gry. – Nie chcę oceniać naszych przeciwników. To my zagraliśmy dobrze w tych elementach, w których mieliśmy być mocni. Może właśnie to nie dało Rosjanom rozwinąć skrzydeł. Nie analizuję przyczyn porażki przeciwnika, teraz skupiam się na tym, aby powtórzyć w drugim meczu taki dobry wynik – powiedział po spotkaniu Bartosz Kurek, który zdobył 15 oczek i był najlepszym punktującym polskiego zespołu.

Zawodnik występuje obecnie w reprezentacji Polski na nowej pozycji. W klubie grał jako przyjmujący, natomiast trener Stephane Antiga ustawił go po przekątnej z rozgrywającym. – Jak się czuję jako atakujący? To chyba było widać na boisku. Było kilka akcji pozytywnych, kilka nieudanych, ale myślę, że przewaga była tych lepszych zagrań, w końcu udało nam się wygrać całe spotkanie. Grę na nowej pozycji traktuję przede wszystkim jako wyzwanie i wierzę, że z pomocą trenera i ciężką pracą uda się na końcu osiągnąć wyznaczony efekt – wyznał Kurek, który wrócił do kadry po chwili nieobecności.

Polacy za to świetnie rozpoczęli swoje wojaże w rozgrywkach Ligi Światowej. Biało-czerwoni znajdują się w pierwszej dywizji, gdzie nie ma słabych zespołów – oprócz Rosjan rywalami polskiej reprezentacji będą Amerykanie i Irańczycy. Pierwsza wygrana, na dodatek z mistrzem olimpijskim, podbuduje morale drużyny i stworzy dobrą atmosferę. – Na pewno może cieszyć wynik. Graliśmy zespołowo i każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa. Nic tylko się z tego cieszyć i teraz koncentrować się przed na pewno ciężkim kolejnym spotkaniem z reprezentacją Rosji – dodał atakujący. Polacy mają wszystko po swojej stronie, aby w piątek powtórzyć dobry wynik. Z drugiej jednak strony mało prawdopodobne jest, aby Rosjanie zagrali ponownie tak słabe spotkanie. Niewątpliwie w drodze do zwycięstwa pomagać biało-czerwonym będą po raz kolejny niezawodni kibice. – Wiadomo, że takim świętom siatkarskim, jakie stwarzają kibice w Polsce, zawsze towarzyszą wielkie emocje. Niemniej po tym zwycięstwie trzeba je w sobie szybko zgasić i myśleć tylko o kolejnym dniu. Na pewno poprzeczka będzie postawiona wyżej – zakończył zawodnik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę