Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiany w ekipie mistrza Włoch, gialloblu szukają następcy Żygadły

Zmiany w ekipie mistrza Włoch, gialloblu szukają następcy Żygadły

fot. Joanna Skólimowska

Po wywalczeniu scudetto Diatec Trentino czekają przetasowania kadrowe. Kontrakt przedłużył Radostin Stojczew, włoskie media coraz częściej mówią jednak o odejściu Mateja Kazijskiego. Niepewna jest też przyszłość Łukasza Żygadły w ekipie mistrza Włoch.

Po utracie tytułu mistrza Italii w sezonie ligowym 2013/2014 na rzecz rywali z Maceraty Diatec Trentino wrócił na najwyższy stopień podium. Po wywalczeniu scudetto włodarze Trento przystąpili do przebudowy kadry, i tak w ekipie mistrza Italii kontrakt na kolejne trzy lata podpisał Radostin Stojczew. W zespole zostaną Giannelli, Lanza (który przymierzany jest do roli kapitana zespołu), pozyskany w okienku transferowym przed play-off – Djurić. Nowe kontrakty z Trento podpisali również Sole i Colaci. Nie obyło się jednak bez rozstań, po ośmiu latach gry w Trento barwy klubowe zmienił Emanuele Birarelli, środkowy Azzurrich zdecydował się na grę w Perugii. Do zespołu dołączyć ma natomiast Urnaut, w gronie zawodników, którymi zainteresowany ma być klub z Trydentu, wymieniani są również Sintini i Paolucci.

To właśnie rotacje na pozycji rozgrywającego w Trentino zapowiadają się wyjątkowo interesująco. Włodarze mistrza Italii nie ukrywali, że chcą dać szansę gry Simone Giannellemu. Wychowanek Trentino, będący początkowo zmiennikiem Łukasza Żygadły, z każdym kolejnym meczem wykorzystywał otrzymane szanse. Poczynania 19-latka nie umknęły uwadze trenera Stojczewa i tym samym w decydujących meczach sezonu to Giannelli występował w roli reżysera gry gialloblu. Młody rozgrywający otrzymał także powołanie od Mauro Berruto do pierwszej reprezentacji Włoch. Jak donosi La Gazetta dello Sport, przygodę z Trentino i Serię A może więc zakończyć Łukasz Żygadło. Polak ma być w kręgu zainteresowania Skry Bełchatów i to właśnie powrót Żygadły do PlusLigi jest zdaniem włoskich mediów najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Gialloblu będą więc szukać doświadczonego rozgrywającego, mającego uzupełniać wciąż jeszcze młodego Giannellego. Wsparciem dla Giannellego początkowo miał być Jack Sintini, bliżej Trento jest jednak doświadczony 36-letni Adriano Paolucci, w ubiegłym sezonie broniący barw Sir Safety Perugia.

Mistrz Włoch prawdopodobnie straci też swojego lidera, coraz częściej mówi się o rozstaniu Mateja Kazijskiego z gialloblu. Zarówno zawodnik, jak i klub nie potwierdzają tych rewelacji. Jednak działania transferowe władz klubu z Trydentu zdają się zmierzać do wypełnienia luki po asie Trento.źródło: gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved