Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Reprezentantka Argentyny nową rozgrywającą BKS-u

Reprezentantka Argentyny nową rozgrywającą BKS-u

fot. bks.bielsko.pl

Słaby sezon w wykonaniu bialanek odbił się na ruchach transferowych klubu. Zespół opuści kilka zawodniczek, a na ich miejsce klub zakontraktował już dwie nowe. Kolejnym wzmocnieniem będzie Yael Castiglione, rozgrywająca kadry Argentyny.

Dopiero ósma lokata BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała w zakończonym niedawno sezonie Orlen Ligi była dla władz klubu dużym zaskoczeniem in minus. W klubie z Podbeskidzia szybko chcą zapomnieć o rozgrywkach 2014/2015 i zabrano się za budowanie zespołu na kolejny rok. Z bialskiego okrętu ubyła jedna z wyróżniających się zawodniczek, Heike Beier, natomiast cztery inne: Dorota Wilk, Lucie Muhlsteinova, Elżbieta Klein i Sylwia Pelc dostały wolną rękę na szukanie sobie nowego pracodawcy. Dwoma nowymi nazwiskami w BKS-ie w rozgrywkach 2015/2016 będą: Słowaczka Nikola Radosova oraz Aleksandra Pasznik. Dzisiaj za pośrednictwem swojej strony internetowej klub z południa Polski poinformował o zakontraktowaniu trzeciej nowej siatkarki – Argentynki Yael Castiglione.

Reprezentantka Argentyny jest 30-latką, która w swojej karierze występowała w kilku krajach na świecie. Swoją profesjonalną karierę rozpoczęła w hiszpańskiej Galicii Millenium, skąd po sezonie przeniosła się do Bellinzony Volley w Szwajcarii. Kolejne trzy sezony to trzy kolejne kluby: Llerida (Hiszpania), Boca Juniors (Argentyna) i Igtisadchi Baku (Azerbejdżan). Kiedy wydawało się, że kadrowiczka Argentyny może dłużej zagrzać miejsce w Azerbejdżanie, znów zdecydowała się na zmianę – udała się do Rumunii, by bronić barw Dinama Bukareszt. W kolejnych sezonach występowała jeszcze w Hainault (Francja) i SVS Schwechat (Austria), skąd przeniosła się do Brazylii i w ostatnich dwóch sezonach broniła barw Maranhao Volei i Rio do Sul. W przedostatnim klubie Castiglione została wybrana najlepszą rozgrywającą rundy zasadniczej Superligi. Wraz z reprezentacją swojego kraju występowała m.in. na Pan American Cup (2011-2014), World Grand Prix (2011-2014) czy na mistrzostwach świata w Italii w ubiegłym roku.

Oprócz podpisania umowy z rozgrywającą klub z Bielska-Białej parafował także nową umowę z firmą Hydro, której wsparcie umożliwiło zakontraktowanie Yael Castiglione. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w kolejnym roku będziemy nadal współpracować z firmą Hydro ZNPHS. Cieszy nas również fakt, że owocem tej współpracy jest nie tylko nowa umowa z firmą, ale także z bardzo dobrą rozgrywającą z Argentyny – powiedział prezes Bialskiego Klubu Sportowego, Ryszard Bortliczek.Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved