Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Soja zostaje w Toruniu

Mariusz Soja zostaje w Toruniu

fot. Sławomir Kowalski

Szkoleniowiec toruńskiego zespołu był już jedną nogą w Świeciu, jednak zmienił zdanie i zdecydował się dalej prowadzić drużynę. Nie będzie miał jednak łatwego zadania, bowiem wiele kluczowych zawodniczek może opuścić Budowlanych Volley.

– Rada nadzorcza delegowała mnie do czasowego zarządzania spółką. Mogę w tej chwili zdradzić, że zadanie budowy nowej drużyny powierzyłem dotychczasowemu trenerowi Mariuszowi Soi. W najbliższym czasie umawiamy się na rozmowy z zawodniczkami. Orlen Liga? Nie zamykamy ostatecznie tematu, ale teraz koncentrujemy się na I lidze – powiedział Gazecie Pomorskiej Jarosław Hausman, prezes TKST Budowlani, największego udziałowca Budowlanych Volley.

Nowy prezes i szkoleniowiec muszą odbudować klub po prezesie Przemysławie Łapińskim. W piątek mają się odbyć rozmowy z siatkarkami, które grały w Toruniu w ostatnim sezonie. Zapewne wszystkie otrzymają propozycje nowych kontraktów. Już teraz jednak wiadomo, że klub tego składu nie obroni. Raczej nierealne jest utrzymanie w drużynie najlepszej atakującej Sandry Szczygioł, która najprawdopodobniej przeniesie się do ekstraklasowej Dąbrowy Górniczej, ofertę z Bydgoszczy ma Marlena Pleśnierowicz. Duży znak zapytania można postawić także przy nazwisku Eweliny Ryznar. Wygląda na to, że zespół trzeba budować od początku.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved