Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Grabowski: Jesteśmy na półmetku budowania nowego zespołu

Jacek Grabowski: Jesteśmy na półmetku budowania nowego zespołu

fot. impelwroclaw.pl

Wczoraj Impel Wrocław ogłosił nazwisko kolejnej nowej siatkarki w stolicy Dolnego Śląska. Klub buduje silną drużynę, która ma powalczyć o najwyższe cele. W zespole jest już sześć siatkarek, kolejne transfery niebawem - zapewniają prezesi klubu.

Do budowy nowego zespołu Impel przystąpił tuż po zakończeniu sezonu 2014/2015. Pierwszym i jakże spektakularnym transferem było przejście do wrocławskiego klubu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty – utytułowanej polskiej siatkarki. – To prezent dla Wrocławia i prezent dla Polski – mówił wtedy Grzegorz Dziś – współzałożyciel grupy Impel S.A.

Kolejno przedłużono kontrakty ze środkowymi – Moniką Ptak i Agnieszką Kąkolewską oraz libero Agatą Sawicką, które nie ukrywały swojego zadowolenia z możliwości pozostania w Impelu Wrocław. Z klubem ważnym kontraktem związana jest również odpowiedzialna za rozegranie Magdalena Gryka.

W środę natomiast ogłoszono, że do zespołu dołączy utalentowana Czeszka – Andrea Kossanyiová. Mimo młodego wieku siatkarka ta regularnie grała w pierwszej szóstce drużyny z Prościejowa, zaliczając przy tym występy w elitarnej Lidze Mistrzyń.Jesteśmy na półmetku budowania nowego zespołu. Z kilkoma zawodniczkami trwają jeszcze rozmowy, inne mają jeszcze ważne kontrakty w innych klubach i nie możemy ogłosić ich przejścia do naszego. O transferach informujemy na bieżąco – myślę, że już niedługo usłyszymy o kolejnym bardzo ciekawym – tak podsumowuje sprawę transferów Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

Kadra na przyszły sezon będzie silna i jest budowana z pomysłem. To na pewno połączenie doświadczenia z młodością – bo takie dawało dotychczas najlepsze rezultaty – dodaje Grabowski. Z wrocławskim klubem łączone są nazwiska wielu bardzo dobrych siatkarek. Czy spekulacje okażą się prawdą?

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved