Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Orion Sulechów wycofał się z rozgrywek

II liga M: Orion Sulechów wycofał się z rozgrywek

fot. archiwum

Siatkarze Oriona Sulechów nie przystąpią do rozgrywek drugiej ligi. Taką decyzję podjął zarząd klubu po rozmowach z burmistrzem Sulechowa Ignacym Odważnym. Klub z województwa lubuskiego prowadzić będzie już tylko grupy juniorskie.

– Na ten moment wiemy, że nie zagramy w drugiej lidze – deklaruje prezes Oriona Sulechów, Arkadiusz Lickindorf. – Zanim poszliśmy na spotkanie u burmistrza, zarząd podjął decyzję, że rezygnuje z gry w drugiej lidze i zajmie się tylko i wyłącznie młodzieżą. Burmistrz obiecał, że nam pomoże, ale nie byłoby to w stu procentach to, co byśmy chcieli – tłumaczy.

Jak zwykle więc wszystko rozbija się o pieniądze i włodarz klubu z województwa lubuskiego podaje konkretne kwoty. – Chodziło o pieniądze na stypendium, chcieliśmy 50 tysięcy w tym roku, od września do grudnia plus 25 tysięcy na klub. Nie mamy już swoich zawodników, ci co byli, poodchodzili na emerytury sportowe. Jeszcze w tym czasie pozbierać zawodników takich, żeby ta gra w miarę wyglądała, jest ciężko, bo dużo graczy ma już podpisane kontrakty – mówi Lickindorf.

Prezes tłumaczy, że chciał uniknąć sytuacji sprzed dwóch lat, kiedy musiał kompletować skład na ostatnią chwilę, a potem klub spadł z ligi i tylko dzięki „dzikiej karcie” ponownie mógł grać na drugoligowych parkietach – Byłoby podobnie jak dwa lata temu, kiedy dostaliśmy chyba w lipcu miejsce od PZPS-u, bo napisaliśmy do niego pismo. Pozgarnialiśmy zawodników, ale walczyliśmy o utrzymanie i ciężko było się nawet utrzymać – wspomina. W tym roku Orion zakończył rozgrywki w grupie 2. na szóstym miejscu.źródło: inf. własna, zachod.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved