Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Polki w ostatnim momencie wywalczyły awans

GS Moskwa: Polki w ostatnim momencie wywalczyły awans

fot. FIVB

Rzutem na taśmę Kinga Kołosińska i Monika Brzostek awansowały do I rundy turnieju głównego w zawodach Grand Slam w Moskwie. Po dwóch porażkach Polki zakończyły zmagania grupowe wygraną ze Szwajcarkami, co pozwoliło im zostać w grze.

Reprezentantki Polski Kinga Kołosińska i Monika Brzostek po udanych kwalifikacjach do turnieju głównego Grand Slam w Moskwie nie miały do tej pory udanych spotkań w rundzie grupowej. Po dwóch porażkach sytuacja Polek była bardzo ciężka i wiadomo było, że jeśli nasza dwójka chce pozostać w zawodach, musi pokonać w czwartek duet ze Szwajcarii.

Jak się okazało mecz nie był najłatwiejszą przeprawą dla biało-czerwonych, choć skuteczniejsza gra na siatce pozwoliła naszym plażowiczkom otworzyć spotkanie wygraną w secie pierwszym. Na boisku toczyła się cały czas wyrównana walka, a w drugiej odsłonie rywalki wyrównały stan meczu. O tym, czy Kinga i Monika pozostaną w turnieju, decydował więc tie-break. W nim polski team postawił wszystko na jedną kartę, co się opłaciło. Od razu para Kołosińska/Brzostek zdominowała boisko, a przeciwniczki coraz słabiej radziły sobie, grając pod presją. Nieporadne poczynania Szwajcarek, dobra i skuteczna gra polskiej pary sprawiły, że partia decydująca rozstrzygnęła się bardzo szybko na korzyść Polek. Rywalki ani przez chwilę nie zagroziły nawet reprezentantkom naszego kraju.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek tym samym zajęły trzecie miejsce w grupie H i awansowały do I rundy turnieju Grand Slam w Moskwie. Po dzisiejszym starciu Polki mają już wolne. Kolejne spotkanie biało-czerwone rozegrają w piątek.Goricanec/Hüberli SUI [24] – Kołosińska/Brzostek POL [25] 1:2
(18:21, 21:18, 5:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved