Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Tamara Kaliszuk: Dopiero się poznajemy

Tamara Kaliszuk: Dopiero się poznajemy

fot. Łukasz Krzywański

Po ciężkim sezonie Orlen Ligi kadrowiczki ciężko pracują przed sezonem reprezentacyjnym. - Nie ma na co narzekać, bo reprezentowanie kraju to coś wielkiego - mówi Tamara Kaliszuk, która przebywa z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w Szczyrku.

Sezon reprezentacyjny jest w tym roku bardzo napięty. Już w czerwcu odbędą się I Igrzyska Europejskie, w lipcu World Grand Prix, a na przełomie września i października rozegrane zostaną mistrzostwa Europy. Oczywiście w każdym meczu gra się o zwycięstwo, ale najważniejszym celem będzie… – Zdobycie jak największej liczby punktów do rankingów: światowego i europejskiego – mówi Tamara Kaliszuk, która przebywa na zgrupowaniu biało-czerwonych w Szczyrku.

Dąbrowska zawodniczka nie miała zbyt dużo czasu, by odpocząć po wyczerpujących rozgrywkach ligowych, ale nie zamierza nad tym ubolewać. – Sezon w tym roku był bardzo długi i kosztował wiele zdrowia. Nie było czasu na regenerację ani na odpoczynek, ale uważam, że nie ma na co narzekać, bo reprezentowanie kraju to coś wielkiego. Każdy sportowiec o tym marzy – podkreśla nasza atakująca.

Na zgrupowaniu jesteśmy od tygodnia, więc dopiero się poznajemy. Uważam, że atmosfera jest dobra, wszyscy są pozytywnie nastawieni do zmian jakie zaszły. Pozostaje tylko ciężko pracować i wyciągnąć jak najwięcej z tego sezonu reprezentacyjnego – opowiada Kaliszuk. Tymi zmianami, o których wspomina, są oczywiście roszady w sztabie szkoleniowym – nowym selekcjonerem został Jacek Nawrocki. Warto przypomnieć, że jego asystentem jest, dobrze znany w Dąbrowie Górniczej, Waldemar Kawka.Kaliszuk – podobnie jak inna zawodniczka dąbrowskiego klubu, Natalia Piekarczyk – znalazła się w kadrze na turnieje World Grand Prix. Reprezentację czeka długa podróż, bowiem w tych rozrywkach Polki będą rywalizowały w Portoryko (3-5 lipca, przeciwniczki: Portorykanki, Bułgarki, Kanadyjki) i Argentynie (10-12 lipca, Argentynki, Holenderki i Kanadyjki). Będzie więc okazja nie tylko zdobyć kolejne reprezentacyjne doświadczenie, ale też zobaczyć nieco odleglejsze zakątki świata.

Wiadomo, że takie wyjazdy oparte są głównie na rozgrywkach, ale zawsze można choć trochę poznać inną narodowość i zwyczaje. Cieszę się, że jest mi dane uczestniczyć w tych dalekich podróżach, ponieważ rozwijam się sportowo, a także poznaję inną kulturę – mówi zawodniczka MKS-u. Final Four II dywizji odbędzie się w Lublinie (31 lipca – 2 sierpnia). Zanim jednak rozpoczną się mecze o trofea i rankingowe punkty, Polki w piątek zmierzą się ze Szwajcarkami. W środę kadra wyjedzie do Niemiec, gdzie odbędą się kolejne sparingi.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved