Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sir Safety Perugia kończy poszukiwania, Castellani nowym trenerem

Sir Safety Perugia kończy poszukiwania, Castellani nowym trenerem

fot. archiwum

Po sporych zawirowaniach w poszukiwaniu nowego trenera władze Sir Safety Perugia znalazły rozwiązanie. Jak informuje klub na swojej oficjalnej stronie, Nikolę Grbicia w roli pierwszego trenera zespołu zastąpi Daniel Castellani.

Poszukiwania następcy Grbicia w Perugii przebiegały dość burzliwie. W ubiegłym tygodniu prezes klubu informował o końcu tygodnia jako terminie ogłoszenia nowego szkoleniowca. Mówiono wówczas o czterech kandydatach (Stojczew, Kovac, Kolaković, Bernardi). W sobotę włoskie media informowały jakoby o krok od Sir Safety Perugia był Gianlorenzo Blengini. Ostatecznie jednak Blengini podpisał kontrakt, ale w innym klubie ligowej czołówki – Lube Bance Marche Treia, a prezes Sirci musiał szukać innych rozwiązań.

Włodarzom Perugii wystarczyło kilka dni, aby dojść do porozumienia z innym szkoleniowcem. Wybór padł na doskonale znanego polskim kibicom, byłego trenera reprezentacji Polski, pracującego także w Skrze Bełchatów czy ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Argentyńczyka – Daniela Castellaniego. Za szkoleniowcem przemawiało bogate doświadczenie, Castellani pracował m.in z reprezentacjami Argentyny czy Finlandii, przez ostatnie lata prowadził Fenerbahce Stambuł.

Transfer potwierdził klub na swojej oficjalnej stronie, a satysfakcji z takiego rozwoju wypadków nie krył prezes Sir Safety Perugia. – Do Perugii przychodzi trener, którego doświadczenie budzi szacunek. Doświadczenie, którym mamy nadzieję, że wzbogaci również Sir Safety Perugia – potwierdzając transfer Argentyńczyka, o pokładanych w nim nadziejach mówił prezes klubu z Perugii.Po wielu latach przerwy Castellani wraca więc do pracy w Italii. Dla Daniela Castellaniego nie będzie to bowiem pierwszy kontakt z pracą szkoleniową w lidze włoskiej. W latach 2001-2002 szkoleniowiec prowadził klub włoskiej Serie A2 – Gioia del Volley. Po zakończeniu wieloletniej pracy z reprezentacją Argentyny był to pierwszy klub szkoleniowca. W najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech Castellani nie miał jeszcze okazji pracować, jednak doświadczenie międzynarodowe Argentyńczyka okazało się kluczowe, a jego życiorys przekonał władze klubu.

Prezes Sirci, dyrektor sportowy Vujević i dyrektor generalny klubu – Rizzutto zgodnie podkreślali wagę nie tylko doświadczenia Daniela Castellaniego, ale i wiedzy technicznej nowego szkoleniowca klubu. – Mam nadzieję i wierzę, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Poszukiwanie nowego trenera było dość długie, jednak mam nadzieję, że rezultaty tych analiz będą zadowalające. Do Perugii przychodzi trener o bogatym doświadczeniu – podsumował prezes Sirci.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved