Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Polska kolonia w CV Mitteldeutschland powiększa się

Niemcy: Polska kolonia w CV Mitteldeutschland powiększa się

fot. archiwum

W minionym sezonie barwy CV Mitteldeutschland reprezentowało trzech Polaków, w nadchodzących rozgrywkach ta liczba może być jeszcze większa. Do zespołu dołączył libero Bartosz Sufa. W lidze żeńskiej VC Wiesbaden opuszcza Izabela Śliwa.

Bartosz Sufa ostatnie trzy sezony spędził w Effectorze Kielce, wcześniej grał także w Jastrzębskim Węglu. Teraz zawodnik ten postanowił przenieść się do ligi niemieckiej, do zespołu prowadzonego przez Ulfa Quella. – Bartosz jest doświadczonym zawodnikiem, grał w PlusLidze. Ogólnie polscy zawodnicy są dobrze wytrenowani, jeżeli chodzi o szkolenie podstawowe. Dla niego ta zmiana to szansa na wykazanie się, to nowe perspektywy. Udało nam się porozumieć zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym – powiedział cytowany na stronie internetowej klubu Ulf Quell. Przypomnijmy, że do klubu dołączył już Janusz Górski, a dodatkowo są także Artur Augustyn, Marcin Brzeziński i Jan Król. Nie można jednak wykluczyć, że ten ostatni opuści zespół.

Skład powoli budują już także wicemistrzowie Niemiec, chociaż na razie tylko przedłużają umowy. Po Robercie Krommie kolejną osobą, która pozostaje w klubie, jest atakujący Paul Carroll. Australijczyk w końcówce sezonu pauzował z powodu kontuzji kolana. Nowa umowa obowiązywała będzie przez dwa lata. – Jestem bardzo zadowolony, że wciąż będę mógł grać dla tego klubu. Zrobię wszystko, by tytuł mistrzowski wrócił do Berlina, chciałbym też wreszcie zdobyć Puchar Niemiec. Jestem bardzo podekscytowany na myśl o pracy z nowym trenerem i nowymi kolegami – powiedział dla klubowego serwisu internetowego Carroll. W zespole zostają dodatkowo Sebastian Kühner, Erik Shoji i Tomas Kmet. Zmiany jednak będą ogromne, podobnie jak w VfB Friedrichshafen. Mistrzowie kraju na razie ogłosili tylko odejście Jenni Grebennikova do Lube. Karierę zakończył także Max Günthör. TV Ingersoll Bühl przedłużyło z kolei umowę z Robertem Schrammem. -Wykonał on w z zeszłym sezonie kawał dobrej roboty, był ważną częścią zespołu – komplementował na łamach strony klubowej swojego podopiecznego trener Ruben Wolochin.

Jeżeli chodzi o ligę kobiecą, to pewne jest już, że szeregi VC Wiesbaden opuści Izabela Śliwa, która prawdopodobnie wróci do Polski. W jej miejsce klub zatrudnił 23-letnią Amerykankę Alyssę Longo. Trenerem w klubie nie będzie już także Andreas Vollmer, który zwrócił się o wcześniejsze rozwiązanie umowy. Mistrz Niemiec, Dresdner SC, przedłużył z kolei umowy z Michelle Bartsch i Laurą Dijkemą. Z Allianz MTV Stuttgart przyszła rozgrywająca Mareike Hindriksen, odchodzi Schanice Marcelle.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved