Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Kubiak: Naszym celem jest zakwalifikowanie się do Final Six

Michał Kubiak: Naszym celem jest zakwalifikowanie się do Final Six

fot. Joanna Skólimowska

- Będę robił wszystko, co w mojej mocy, żeby tak ustawić zespół, aby on dobrze funkcjonował na boisku. Zobaczymy, którzy z zawodników stworzą ten zwycięski skład - powiedział Stephane Antiga przed pierwszymi meczami Polaków w Lidze Światowej.

Już w najbliższy czwartek i piątek biało-czerwoni, meczami z reprezentacją Sbornej, zainaugurują grę w Lidze Światowej. W hali na granicy Gdańska i Sopotu zmierzą się obecni mistrzowie świata z mistrzami olimpijskimi. Dzień przed pierwszym meczem na konferencji prasowej obecni byli przedstawiciele obu ekip. Najpierw jednak przywitał wszystkich supervisor światowej federacji FIVB. – Bardzo się cieszę, że jesteśmy w Gdańsku, to wielka przyjemność, bo czekają nas tutaj aż dwa mecze. Wszyscy pamiętamy jaki rezultat osiągnęła reprezentacja Polski w ostatnich mistrzostwach świata. Polacy są świetną drużyną, mają wielu kibiców, a hale zawsze są pełne widzów. Trzeba również zauważyć, że Polska robi świetną transmisję, która pokazywana jest w wielu krajach. Z drugiej strony mamy reprezentację Rosji, nie wiem czy ktoś mógłby zliczyć ich wszystkie medale. Na pewno rywale musieliby długo pracować, żeby ich prześcignąć w tej klasyfikacji. Dlatego też mecze pomiędzy tymi dwoma drużynami zapowiadają się bardzo emocjonująco. Jestem przekonany, że ci trenerzy i zawodnicy, którzy są tutaj obecni, stworzą fantastyczne widowisko podczas tych dwóch dni w Gdańsku – powiedział Slobodan Milosević.

W podobnym tonie wypowiadał się trener reprezentacji Rosji. – Dobrze jest być w Gdańsku po raz kolejny. Zawsze grało się nam tutaj dobrze, bardzo lubimy obiekt Ergo Arenę. W ciągu tych dwóch dni będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony, pomimo tego, że niektórzy zawodnicy wciąż nie prezentują wysokiej formy. Jednak jest to dopiero początek sezonu, więc myślę, że ta forma z dnia na dzień będzie rosła. Naszym celem w Gdańsku jest wypróbowanie wielu wariantów gry, gdyż są to nasze pierwsze oficjalne mecze. Może nasza gra nie jest wyśmienita, ale na pewno będziemy grać na maksimum naszych możliwości – przyznał Andrej Woronkow. Nastawiony na walkę był również kapitan Sbornej, Andrej Aszczew.

Polską stronę reprezentowali trener Stephane Antiga oraz Michał Kubiak, który w roli kapitana biało-czerwonych zastąpił nieobecnego Karola Kłosa. – Cieszę się, że w Gdańsku zaczynamy Ligę Światową. Wszyscy wiedzą, że nie graliśmy żadnych sparingów, nie wiemy więc jaki jest nasz poziom. Mimo tego jestem pewien, że to będzie fajny spektakl dla kibiców. Liczę, że Ergo Arena będzie pełna i atmosfera będzie wspaniała. My będziemy walczyć i mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Ja i cała drużyna bardzo chcemy wygrać te dwa mecze. Będę robił wszystko, co w mojej mocy, żeby tak ustawić zespół, aby dobrze funkcjonował na boisku. Zobaczymy, którzy z zawodników stworzą ten zwycięski skład – powiedział szkoleniowiec Polaków. Z kolei Kubiak wyznał, że celem reprezentacji jest awans do Final Six Ligi Światowej. – Chciałbym podziękować Stephanowi za powierzenie mi tak odpowiedzialnej i ważnej roli w zespole. Jest to niesamowity zaszczyt i honor. Będę się starał pełnić ją najlepiej jak potrafię, będę dawać z siebie jeszcze więcej. Mam nadzieję, że nie zawiodę przede wszystkim trenera i drużyny. Przyjechaliśmy do Gdańska na pierwsze mecze Ligi Światowej i mam nadzieję, że nie zawiedziemy oczekiwań kibiców i swoich. Liczę na to, że uda nam się wygrać z Rosją dwa spotkania. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do Final Six tych rozgrywek. Mam nadzieję, że nam się to uda – dodał kapitan.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved