Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejna Polka w Serie A

Kolejna Polka w Serie A

fot. archiwum

Już ubiegły sezon pokazał, że kluby włoskiej Serie A chętnie sięgają po polskie siatkarki. Tym razem wybór padł na Dominikę Sobolską. Była środkowa MKS-u trafi do Montichiari, którego barw broni inna Polka - Berenika Tomsia.

Urodzona w Belgii 23-letnia środkowa pierwsze szlify siatkarskie zbierała w belgijskim SMS-ie, później trafiła do Gwardii Wrocław, której barw broniła przez kolejne trzy sezony. W latach 2012-2014 Dominika Sobolska wywalczyła awans z Chemikiem Police, kolejno wygrywając Puchar Polski i zdobywając mistrzostwo kraju (2014). Ostatni rok w barwach MKS-u Dąbrowa Górnicza nie obfitował w sukcesy, wraz z klubem z Zagłębia Sobolska zajęła 5. miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi, przygodę z Pucharem CEV kończąc na etapie ćwierćfinałów.

Po kilku latach gry w Polsce Dominika Sobolska zdecydowała się na zmiany. Ofertą nie do odrzucenia okazała się propozycja z włoskiego Montichiari, klubu którego barw broni inna Polka – Berenika Tomsia. Sama zawodniczka swoją decyzję argumentowała chęcią rozwoju, mówiąc również o perspektywach, jakie daje gra w Serie A. – Dzięki temu, że znam język i mam krewnych w Polsce, po skończeniu szkoły średniej było mi łatwiej wybrać grę w polskiej lidze. Poziom gry, głównie pod względem technicznym, jest zdecydowanie wyższy w Polsce niż w Belgii. Po 6 latach spędzonych w Polsce poznałam jednak wszystkie mechanizmy zagrań taktycznych tutaj – mówiła siatkarka. – Dla mnie to czas na zmianę, na szukanie nowych bodźców do rozwoju i Włochy są najlepszym miejscem dla młodych zawodników, chcących pogłębiać swoje doświadczenie i doskonalić technikę. Nie mogę się już doczekać przyjazdu do Montichiari – dodała Dominika Sobolska.

O potencjale polskiej środkowej mówił też trener Montichiari – Leonardo Barbieri. – Dominika Sobolska posiada umiejętności techniczne dopasowane do naszego zespołu. Była w czołowej dziesiątce najlepszych środkowych w polskiej lidze. Wciąż ma jeszcze sporo do poprawy, ma ku temu predyspozycje, również ze względu na wiek. Jej entuzjazm jest najlepszym potwierdzeniem, że chce pracować i wiem, że w Montichiari znajdzie grupę, która jej w tym pomoże. To dobry znak, że zawodniczkę, która ma już doświadczenie w Polsce, zobaczymy w naszej lidze. Będziemy mieć możliwość poprawy jej umiejętności technicznych i to plus zarówno dla nas, jak i siatkówki we Włoszech – podkreślił szkoleniowiec.źródło: inf. własna, promoballvbf.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved