Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Karol Kłos: Chciałbym poczuć Ligę Światową

Karol Kłos: Chciałbym poczuć Ligę Światową

fot. Izabela Kornas

- Warto byłoby zagrać coś przed wyjazdem do Japonii, a nie pierwszy mecz w sezonie zagrać na Pucharze Świata. Chciałbym poczuć Ligę Światową, bo te rozgrywki to jest bardzo ciekawe doświadczenie - mówi Karol Kłos, środkowy reprezentacji Polski.


Siatkarskie środowisko nie ukrywało zaskoczenia, że to pan został nowym kapitanem reprezentacji. Pan również był zdziwiony?

Karol Kłos: I to bardzo. Nigdy nie marzyłem o tym, żeby być kapitanem reprezentacji. Myślałem, że są do tego stworzeni inni zawodnicy, może grający na innych pozycjach, którzy odgrywają kluczową rolę na parkiecie i w dużej mierze decydują o losach meczów. Wydawało mi się też, że nowy kapitan będzie nieco starszy. Zaskoczony byłem, ale oczywiście bardzo mile.

W pierwszych meczach Ligi Światowej rola kapitana zostanie jednak powierzona komuś innemu. Co z pana zdrowiem?– Od kolan w górę jest super. Same kolana to już trochę gorsza sprawa. Jestem już po dwóch zabiegach, teraz się rehabilituję i wracam do formy. Mam nadzieję, że ten ból niedługo ustanie.

Co dokładnie panu dolega?

– Przewlekłe zapalenie obu kolan. Jedno boli u góry, drugie na dole. Jest to bardzo uciążliwe, kiedy gram. Zwłaszcza przy skakaniu i lądowaniu.

Jaki termin powrotu na boisko podają lekarze?

Lekarze i my nie wiemy tego dokładnie, nie znamy daty, kiedy ustąpi ból. Teraz pracuję nad tym, żeby ten ból jak najszybciej przeszedł, żebym jak najszybciej wrócił, grał normalnie i trenował z chłopakami. Myślę, że razem z trenerem od przygotowania fizycznego, Wojtkiem Janasem, wykonujemy dobrą pracę. Mam nadzieję, że wrócę jak najszybciej i mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, żeby tak się stało.

Może warto odpuścić „Światówkę”, by lepiej przygotować się do Pucharu Świata?

– Ale warto byłoby zagrać coś przed wyjazdem do Japonii, a nie pierwszy mecz w sezonie zagrać na Pucharze Świata. To byłoby dla mnie bardzo ciężkie. Poza tym chciałbym poczuć tę Ligę Światową, bo te rozgrywki to jest zawsze bardzo ciekawe doświadczenie. W jej początkowej fazie koledzy będą musieli jednak radzić sobie beze mnie, ale trzymam za nich mocno kciuki.

*Więcej w eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved