Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Zwycięskie otwarcie Polaków

GS Moskwa: Zwycięskie otwarcie Polaków

fot. archiwum

Dwa polskie duety - Fijałek/Prudel i Kosiak/Rudol walczą w turnieju głównym zawodów Grand Slam w Moskwie. Czwartek był rozpoczęciem walki w rundzie grupowej, a biało-czerwoni wystartowali z dwoma wygranymi. Kolejne mecze zagrają w piątek.

W Moskwie turniej męski rozpoczyna się od jednego meczu w grupie, kolejne dwa starcia rozegrane zostaną dnia następnego. Nasi reprezentanci w spokoju będą mogli więc przygotowywać się do piątkowych starć, bowiem w tych pierwszych meczach odnieśli zwycięstwa. Łatwiej wygrana przyszła Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi, a nasz najlepszy eksportowy duet pokonał w dwóch setach team z Białorusi Dziadkou/Kavalenka. W żadnej partii rywale nie zagrozili naszym reprezentantom, którzy potrzebowali 36 minut, by zakończyć spotkanie.

Dużo bardziej nad wygraną popracować musieli Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Młoda polska dwójka pokonała jednak w tie-breaku Amerykanów Lucena/Brunner. Odsłona premierowa należała do reprezentantów Polski, którzy triumfowali w niej dość pewnie. W kolejnej już role się odwróciły, a gracze z Ameryki Północnej wygrali w takim samym stosunku punktów, co wcześniej Polacy. W secie decydującym oba duety nie odpuszczały, ale to Kosiak i Rudol wyszli z tej walki zwycięsko.

W piątek Fijałek i Prudel powalczą w grupie z Kanadyjczykami Saxton/Schalk oraz z Holendrami Brouwer/Meeuwsen, natomiast przed Kosiakiem i Rudolem dwa starcia z brazylijskimi duetami – Álvaro Filho/Vitor Felipe i Ricardo/Emanuel. Przypomnijmy, że w kwalifikacjach do turnieju głównego odpadli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, natomiast do Moskwy nie udali się Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Powodem absencji jest kontuzja tego pierwszego.Fijalek/Prudel POL [3] – Dziadkou/Kavalenka BLR [30] 2:0
(21:17, 21:16)
Lucena/Brunner USA [20] – Kosiak/Rudol POL [29] 1:2
(17:21, 21:17, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved