Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Polki rozpoczęły zmagania grupowe od porażki

GS Moskwa: Polki rozpoczęły zmagania grupowe od porażki

Nieudanie turniej główny Grand Slam w Moskwie rozpoczęły Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Reprezentantki Polski w pierwszym meczu w grupie uległy 1:2 rosyjskiemu duetowi Ukołowa/Birłowa. W drugim meczu przegrały 0:2 z Hiszpankami.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska walkę w turnieju z cyklu Grand Slam w Moskwie rozpoczęły od kwalifikacji. W nich nie straciły nawet seta, ogrywając najpierw rywalki z Czech, a następnie z Wenezueli i w cuglach meldując się w turnieju głównym. Biało-czerwone trafiły do grupy H, w której ich pierwszymi przeciwniczkami zostały reprezentantki gospodarzy – Ukołowa/Birłowa.

Nasze siatkarki pojedynek rozpoczęły z dużym animuszem, stosunkowo szybko udało im się odskoczyć od siatkarek Sbornej. Ich pewniejsza gra i mniejsza ilość błędów własnych zaowocowały zwycięstwem w premierowej odsłonie 21:16. Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany, a gospodynie zaczęły powoli łapać wiatr w żagle. W końcówce oba duety szły łeb w łeb, a o triumfie jednego z nich musiała zadecydować walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały Rosjanki, które wygrywając 22:20, doprowadziły do decydującej partii. Ona również rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Ponownie słabiej w niej zaprezentowały się biało-czerwone, które przegrały 13:15, a cały mecz 1:2. O jego zaciętości świadczy fakt, że trwał on prawie godzinę, a Polki nie wykorzystały szansy, by turniej główny otworzyć zwycięstwem.

Niekorzystna passa utrzymała się także w drugim starciu, w którym reprezentantki naszego kraju walczyły z Hiszpankami Liliana/Baquerizo. Jak się okazało, tylko momentami biało-czerwone były w stanie prowadzić grę na równi z rywalkami. Te jednak skutecznie w każdym secie budowały nadwyżkę, spokojnie przewodząc boiskowym wydarzeniom. Monika i Kinga starały się, ale za każdym razem skuteczniejszą grą odpowiadały im reprezentantki Hiszpanii. Tym sposobem przeciwna para wygrywała pewnie w każdym secie, a co za tym idzie – triumfowała pewnie w całym spotkaniu.

Reprezentantki Polski nadal mają szansę na awans do kolejnej rundy Grand Slamu w Moskwie, wszystko jednak zależy od jutrzejszego spotkania. Polska para musi w nim pokonać Szwajcarki Goricanec/Hüberli.