Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwie nowe twarze w Espadonie Szczecin

Dwie nowe twarze w Espadonie Szczecin

fot. volleyespadon.pl

Powoli krystalizuje się skład Espadonu Szczecin na nowy sezon. Wprawdzie wciąż trwają negocjacje ze szkoleniowcem, który na ławce trenerskiej zastąpi Jerzego Taczałę, ale w zespole już pojawiło się dwóch nowych siatkarzy - rozgrywający i środkowy.

W minionym sezonie Espadon rzutem na taśmę znalazł się w Krispol I Lidze, przez co działacze nie mieli zbyt dużo czasu na budowanie drużyny. Obecnie są w zdecydowanie bardziej komfortowej sytuacji, bowiem mają znacznie większe możliwości wzmocnienia zespołu wartościowymi graczami. – W minionym roku dopiero pod koniec sierpnia szukaliśmy zawodników, a wtedy większość z nich miała już podpisane kontrakty. Teraz mamy zdecydowanie więcej czasu na negocjacje, dzięki czemu na pewno skład uzupełnimy wartościowymi siatkarzami – podkreśliła rzecznik klubu, Agata Krzysztofek.

Włodarze szczecińskiej ekipy jako jedni z pierwszych w Krispol I Lidze przystąpili do kompletowania składu na następne rozgrywki. Szybko zapadła decyzja o zatrzymaniu w klubie większości zawodników – Michala Sladecka, Łukasza Pietrzaka, Macieja Wołosza, Adama Tołoczko, Patryka Orłowskiego, Damiana Markiewicza, Marcina Nowaka, Bartosza Cedzyńskiego i Janusza Gałązki. Pierwszym nowym nabytkiem Espadonu był Sebastian Wójcik, ale znamy już dwóch kolejnych zawodników, którzy zasilą szeregi zachodniopomorskiego zespołu. Pierwszym z nich jest Bartosz Wajdowicz. 25-letni środkowy miniony sezon spędził w drużynie z Wrześni, a wcześniej bronił barw Effectora Kielce w Młodej Lidze oraz występował na drugoligowych parkietach, grając w Bielawiance Bielawa. Z Wrześni do Szczecina przeniósł się także Krzysztof Antosik. To rozgrywający, który ma już bogatą siatkarską przeszłość za sobą. Wcześniej reprezentował między innymi Energetyka Jaworzno, MKS Będzin i Cuprum Lubin.

Wychodzi więc na to, że rozegranie, przyjęcie oraz środek zostały już skompletowane w Espadonie. Luki są jeszcze na ataku, a przede wszystkim na libero. Chociaż nie wykluczone są także transfery na wcześniej wymienionych pozycjach, jednak one uzależnione będą od nowego szkoleniowca szczecińskiej ekipy. – Dopiero jesteśmy na początku okresu transferowego, a my już mamy większość składu skompletowanego. Ostatnie słowo będzie należało do trenera. Może się okazać, że jeszcze jakieś decyzje zapadną. Być może nowy szkoleniowiec będzie widział w drużynie jeszcze jakichś zawodników – zaznaczyła Krzysztofek.Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved