Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Andrea Kossanyiová przyjmującą Impelu Wrocław

Andrea Kossanyiová przyjmującą Impelu Wrocław

fot. archiwum

Impel Wrocław dokonał kolejnego interesującego transferu. Do zespołu na sezon 2015/2016 dołącza młoda Czeszka - Andrea Kossanyiová. Jest to pierwsza zawodniczka na pozycji przyjmującej w nowym zespole wrocławskiego klubu.

Andrea Kossanyiová ubiegły sezon spędziła w drużynie VK AGEL Prostějov. Polskim kibicom może być znana z meczów przeciwko Chemikowi Police, bowiem oba zespoły rywalizowały w grupie A Ligi Mistrzyń. – Na pozycji przyjmującej chcemy postawić na zagraniczny zaciąg i połączenie młodości z doświadczonymi zawodniczkami. Dzisiaj ogłaszamy, że w naszym klubie zagra Andrea Kossanyiová. Jest to młoda i utalentowana zawodniczka z Czech. Za sobą ma regularne występy w rodzimej lidze, ale także w elitarnej Lidze Mistrzyń, w której grała m.in. przeciwko Chemikowi Police czy Rabicie Baku. Mimo młodego wieku była podstawową zawodniczką czeskiej drużyny – komentuje sprawę transferu Czeszki Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A., Jacek Grabowski.

Niespełna 22-letnia siatkarka nie ukrywa zadowolenia z możliwości gry w Polsce i we Wrocławiu. Obecnie przygotowuje się z kadrą Czech do sezonu reprezentacyjnego. – Granie w polskiej lidze to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jest to bardzo silna liga. Podczas pobytu w Policach można było poczuć, że siatkówką się tutaj żyje. Czekam z niecierpliwością na pierwsze mecze i grę przy wspaniałym dopingu polskich (wrocławskich) fanów – mówi zawodniczka. – Wrocławski klub buduje ciekawą drużynę na kolejny sezon i cieszę się, że będę jej częścią. Jestem jeszcze młodą siatkarką, a możliwość grania z Katarzyną Skowrońską-Dolatą to szansa na osiągnięcie kolejnego poziomu sportowego – dodaje nowa przyjmująca Impelu Wrocław.

Powoli krystalizuje się kadra Impelu Wrocław na kolejny sezon. W drużynie zagra Magdalena Gryka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Agata Sawicka oraz ogłoszona właśnie Andrea Kossanyiová.Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved