Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sędziowie z Podkarpacia najlepsi

Sędziowie z Podkarpacia najlepsi

fot. archiwum

W VII edycji mistrzostw Polski między sędziami siatkówki najlepsi okazali się ci reprezentujący województwo podkarpackie. Tegoroczna rywalizacja odbywała się w Łebie, a pieczę nad turniejem sprawował Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej.

Mistrzostwa Polski Sędziów rozegrane w dniach 22-24 maja w Łebie były już siódmą edycją tego turnieju. Tym razem organizatorem imprezy był Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej. Drużyny tworzyli sędziowie ze związków wojewódzkich, a rozgrywki toczyły się w czterech grupach. Następnie zespoły z dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów, podczas gdy reszta musiała się zadowolić grą o miejsca 9-16. Walka o końcowe lokaty rozgrywana była do dwóch wygranych setów. Do zawodów mogły się zgłosić wszystkie województwa, jednak warunkiem koniecznym wystąpienia w mistrzostwach Polski sędziów była obecność w składzie dwóch sędziów szczeblowych oraz jednej kobiety. Następnie na boisku musiał cały czas przebywać jeden sędzia szczeblowy oraz kobieta. – Osobiście uważam, że jest to super okazja do integracji środowiska sędziowskiego. Tak naprawdę w sezonie mamy niewiele czasu, aby usiąść i razem porozmawiać. Każdy przyjeżdża na mecz i zajmuje się sędziowaniem i całą otoczką meczu. W tym przypadku jest inaczej – powiedziała Strefie Siatkówki Natalia Noga, sędzina z województwa pomorskiego, która była jedną ze współorganizatorek turnieju.

Pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski sędziów przypadło województwu podkarpackiemu. Za nim uplasowało się województwo mazowieckie oraz wielkopolskie. Przyznano również nagrody indywidualne. Oprócz rywalizacji na boisku sędziowie mieli również czas wolny przeznaczony na integrację, któremu służyło chociażby biesiadowanie przy ognisku. Patronat honorowy nad całą imprezą objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Było trochę niespodzianek w porównaniu z poprzednim rokiem, bo mistrzowie z woj. śląskiego oraz brązowi medaliści z woj. dolnośląskiego wylądowali poza najlepszą ósemką w tym roku. Turniej jednak jak najbardziej na plus. To świetna okazja, żeby sędziowie z całej Polski spotkali się w jednym miejscu w trochę innej roli niż na co dzień. Przez to mistrzostwa są sposobem na integrację i wspólną zabawę – podsumował cały turniej Kamil Olejnik, sędzia reprezentujący w zawodach woj. dolnośląskie.

Finał:
Podkarpackie – Mazowieckie 2:1
(25:27, 25:16, 15:10)Mecz o 3. miejsce:
Wielkopolskie – Lubuskie 2:0
(25:20, 25:17)

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Małgorzata Młocek (woj. podkarpackie)
Największy pechowiec: Bartosz Pawlik (woj. zachodniopomorskie)
Najlepszy fanklub: woj. mazowieckie
Nagroda fair-play: woj. lubelskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved