Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Raul Lozano po wizycie w Radomiu: Klub dobrze się rozwija

Raul Lozano po wizycie w Radomiu: Klub dobrze się rozwija

fot. wksczarni.pl

Nowy szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom jest zadowolony z pierwszej wizyty w Polsce. Chwalił przede wszystkim dotychczasową pracę trenerów, a także wyszkolenie młodzieży. - Dlatego właśnie jestem tutaj. Chcę uczestniczyć w tym projekcie - podkreślił Lozano.

Argentyńczyk w trakcie tygodniowego pobytu miał okazję przyjrzeć się umiejętnościom nie tylko zawodników Wojskowych, ale również siatkarzy powołanych do reprezentacji Polski juniorów. W poprzednią niedzielę Raul Lozano gościł bowiem w Bełchatowie, gdzie biało-czerwoni wywalczyli sobie awans do mistrzostw świata. – PlusLiga jest jedną z najsilniejszych lig na świecie i myślę, że dzięki tej zdolnej młodzieży będzie jeszcze silniejsza – mówił trener.

O pracy z młodzieżą szkoleniowiec wypowiadał się w samych superlatywach. – Drużyna z Radomia wygrała Młodą Ligę. I już samo to mówi dobrze o wyszkoleniu młodzieży. Powiedziałem, że szkieletem będzie 3 zawodników: Daniel Pliński, Wojciech Żaliński i Lukas Kampa. Gdy dodamy do tego tych młodych mistrzów, to będzie dobry skład. Praca z młodymi to nie jest praca dająca owoce od razu, zespół będzie się rozwijał. Za sprawą nowej hali Radom stanie się bardzo ważnym ośrodkiem siatkarskim w Polsce – zapewnił Raul Lozano.

Argentyńczyk chwalił również dotychczasowe osiągnięcia Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia . – Robert i Wojtek stworzyli w Radomiu dobrą bazę. Sądzę, że współpraca będzie się układała wzorcowo, bo trzy głowy zawsze myślą lepiej niż jedna – przyznał. Jak sam zdradził, osoba Roberta Prygla była jednym z argumentów za przyjęciem propozycji z Cerrad Czarnych. – Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji były priorytety klubu. Gdy prezes mi powiedział, że Robert będzie asystentem, to w tej samej chwili się zgodziłem. Zawsze miałem dobre relacje z graczami w Polsce i rzadko miewałem problemy. Pracowałem przecież z Robertem, ale i z Danielem, Wojtkiem czy Lukasem. Zawsze lubiłem zawodników pracujących ciężko. Sądzę, że klub dobrze się rozwija i jest dobrze poukładany. Dlatego właśnie jestem tutaj. Chcę uczestniczyć w tym projekcie – skomentował nowy opiekun Wojskowych.Raul Lozano zakończył swoją wizytę w Polsce. W Radomiu będzie go można spotkać w połowie sierpnia, gdy drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved