Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy sezon PlusLigi bez fazy play-off

Nowy sezon PlusLigi bez fazy play-off

fot. Tomasz Tadrała

Jak poinformował Przegląd Sportowy, w najbliższym sezonie ligowym na pewno nie będzie rozgrywana faza play-off. Oznacza to, że po rundzie zasadniczej zespoły, według klasyfikacji w tabeli, od razu będą bić się o końcowe lokaty.

Zmiany w systemie rozgrywek ligowych w Polsce przeszły już do codzienności. Tym razem Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej musiała takie zmiany zrobić, ze względu na zbliżające się igrzyska olimpijski w Rio oraz wiele turniejów je poprzedzających. Dlatego też w sezonie 2015/2016 w PlusLidze będzie obowiązywała jedynie faza zasadnicza oraz następująca bezpośrednio po niej gra o końcowe miejsca. Nie będzie więc fazy play-off, która przez wielu ludzi związanych z siatkówką uznawana jest za najbardziej emocjonującą, ale też najbardziej wyczerpującą w sezonie. Na zmęczenie zawodników przed rokiem olimpijskim polska liga nie może sobie pozwolić. Decydująca więc będzie kolejność zespołów w tabeli po rundzie zasadniczej. Następnie drużyny z miejsc 1. i 2. rozegrają między sobą finał do trzech zwycięstw. Podobną formułę przybierze rywalizacja z miejsc 3. i 4. Analogicznie kolejne miejsca zostaną wyłonione po rozegraniu spotkań do dwóch wygranych.

Rozgrywki mają się rozpocząć w ostatni weekend października 2015 roku, a zakończyć 2 maja 2016. Dodatkowo 28 października rozegrany będzie mecz o Superpuchar Polski między Asseco Resovią Rzeszów a Lotosem Treflem Gdańsk.

Zmiany w rozgrywkach na tym się jednak nie kończą. Zarówno w PlusLidze, jak i Orlen Lidze zespoły będą mogły wpisać do protokołu meczowego 14 zawodników, w tym dwóch libero. Będą miały również przywilej dżokera medycznego. – Jeśli zawodnik pierwszej szóstki dozna kontuzji, klub będzie mógł podpisać umowę z nowym siatkarzem – tłumaczył Przeglądowi Sportowemu Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Bez zmian pozostaje natomiast liczba zespołów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej, a więc w przyszłorocznej PlusLidze na pewno wystąpi 14 drużyn. Decyzje dotyczące Orlen Ligi mają zapaść w czerwcu.Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved