Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lotos Trefl Gdańsk z nowym zawodnikiem

Lotos Trefl Gdańsk z nowym zawodnikiem

fot. archiwum

Jak informowała wcześniej Strefa Siatkówki, wicemistrz uniwersjady z 2013 roku i wielokrotny reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych jest pierwszym nowym siatkarzem, który dołączył do zespołu Lotosu Trefla Gdańsk. Miłosz Hebda podpisał dwuletni kontrakt.

Miłosz Hebda ma 24 lata i mierzy 208 cm. Pochodzi z Nowego Sącza i w tamtejszym Dunajcu rozpoczynał swoją karierę. Szlify pobierał w trakcie nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie szybko okrzyknięto go nadzieją polskiej siatkówki. W sezonie 2009/2010 zadebiutował w PlusLidze w barwach PGE Skry Bełchatów, która w tamtych rozgrywkach sięgnęła po mistrzostwo Polski, srebro Klubowych Mistrzostw Świata i brąz Ligi Mistrzów. Przez kolejne cztery lata występował w AZS-ie Częstochowa, z którym w 2012 roku triumfował w Pucharze Challenge. W ostatnim sezonie reprezentował MKS Banimex Będzin, gdzie występował zarówno na swojej nominalnej pozycji przyjmującego, jak i po przekątnej z rozgrywającym. W Lotosie Treflu Hebda ma wzmocnić rywalizację na przyjęciu.

Miłosz to bardzo utalentowany zawodnik. Przyglądałem się jego postępom, jeszcze kiedy byłem selekcjonerem reprezentacji. Wierzę, że w Gdańsku może się bardzo rozwinąć i pokazać pełnię swoich umiejętności. Ma bowiem wszystko, by stać się znakomitym siatkarzem. Jestem przekonany, że już wkrótce może zrobić duży krok do przodu i chcę, by zrobił go pod moim okiem – mówi Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla Gdańsk.

Hebda reprezentował Polskę we wszystkich kategoriach młodzieżowych. W 2013 roku zdobył srebrny medal na uniwersjadzie w Kazaniu. W tym sezonie również został powołany do kadry B i ma szansę na występy w ramach Ligi Europejskiej.Zdecydowałem się na przenosiny do Gdańska, bo Lotos Trefl to naprawdę silna drużyna, a ja po kilku sezonach spędzonych w zespołach dolnej połowy tabeli chcę wreszcie powalczyć o wyższe cele. Oczywiście argumentem za podpisaniem kontraktu była też osoba trenera Andrei Anastasiego. Wierzę, że pod jego wodzą dużo się nauczę i pójdę do przodu jako siatkarz. By się rozwijać, muszę podejmować ryzyko i rywalizować o miejsce w składzie z coraz lepszymi siatkarzami, zatem będę dawać z siebie wszystko, by grać jak najwięcej – zapowiada 24-letni przyjmujący, który podpisał umowę do końca sezonu 2016/2017.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved