Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Kowalczyk zasilił AZS Politechnikę Warszawską

Jakub Kowalczyk zasilił AZS Politechnikę Warszawską

fot. archiwum

Dwudziestoośmioletni Jakub Kowalczyk przenosi się z Wyszkowa do Warszawy. Środkowy bloku podpisał roczny kontrakt z AZS-em Politechniką Warszawską i w sezonie 2015/2016 grać będzie w jej barwach, debiutując na parkietach PlusLigi.

– Jestem dziś najszczęśliwszym człowiekiem w Warszawie – powiedział rozpromieniony Jakub Kowalczyk tuż po podpisaniu kontraktu. – Właśnie spełniło się moje marzenie. Choć przede mną wakacje i urlop, myślami jestem już przy nowym sezonie. Nie mogę doczekać się treningów w stolicy – dodał. – Kontrakt z Politechniką to dla mnie ogromny sportowy awans. Zrobię co w mojej mocy, żeby nie zawieść oczekiwań kibiców. Ani swoich własnych – uśmiechnął się.

Kowalczyk na celowniku działaczy AZS-u Politechniki Warszawskiej był już rok temu. – Trener Jakub Bednaruk od jakiegoś czasu obserwował Jakuba Kowalczyka. Zawodnik zrobił na nim wrażenie. Podjęliśmy więc rozmowy, a dziś podpisaliśmy kontrakt – poinformowała Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej S.A. – Kubie życzę powodzenia. To mądry i pracowity siatkarz. Pomoże naszej drużynie osiągać dobre wyniki – stwierdziła.

Jakub Kowalczyk w sezonie 2014/2015 reprezentował Camper Wyszków. Był jednym z najlepszych zawodników prowadzonej przez trenera Jana Sucha drużyny. Wcześniej grał m.in. w Pekpolu Ostrołęka, KPS-ie Siedlce i Jokerze Piła. Przygodę z siatkówką rozpoczął natomiast w rodzinnym Słupsku. Mierzy 200 cm, a jego atutami są szybkość i skoczność.Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved